Drukāt

Novada jaunie orientieristi startē klubu stafešu sacensībās pasaules mērogā un teicami noslēdz sezonu “Kāpas kausos 2019”

.

10 Kāpas kausos 800Šī gada 12. oktobrī Carnikavas novada jaunie orientieristi kopā ar Carnikavā dibinātā OK "Kāpa" pieredzējušiem kluba biedriem devās uz Zviedrijā pārstāvēt klubu vienās no pasaulē lielākajām klubu komandu stafetes sacensībām "Manna 25".

Paši zviedri šīs sacensības uzskata par neoficiālo orientēšanās klubu Pasaules čempionātu. Šogad sacensībās par labākā titulu sacentās vairāk nekā 400 orientēšanās klubu.

Šīs stafetes ir īpašas ar to, ka komandas sastāvs jāveido gan no pieredzējušiem un elites līmeņa orientieristiem, gan iesācējiem orientēšanās sportā. Sportistiem piedalīšanās šādās sacensībās vienmēr saistītās arī ar lielu atbildību, jo katra dalībnieka kļūda ietekmē visas komandas – 25 cilvēku – rezultātu.

OK "Kāpa" ieguva 64. vietu starp 400 klubu komandām, kas ir augstākais rezultāts kluba vēsturē, savukārt jaunie orientieristi guva teicamu pieredzi, pilnveidojot orientēšanās prasmes no šejienes ievērojami atšķirīgā apvidū un apstākļos.

20. oktobrī dabas parkā "Piejūra" Carnikavā norisinājās orientēšanās sacensības "Kāpas kausi 2019", kurās piedalījās 169 dalībnieki. Sava novada mežā jaunajiem orientieristiem izdevās sasniegt teicamus rezultātus: 1. vietu ieguva: Herta Grantskalna S8 grupā, Krista Grantskalna (S10), Grieta Grantskalna (S12), Rūdolfs Graudiņš (V12), un Marta Marija Birzkope (S14). 2. vietu izcīnīja Roberts Graudiņš (V12) un Roberts Arnicāns (V14). Gustavs Arnicāns (V8) ierindojās 4. vietā, Matīss Utāns (V10) – 6., Toms Utāns (V12) – 7., Pēteris Arnicāns (V12) – 10. vietā.

Arī pieaugušo grupās novadniekiem un "kāpiešiem" bija labi panākumi. Sieviešu konkurencē Irita Puķītei izcīnīja 1. vietu SA grupā, A. Dzērve (Carnikava) – 2., I. Rukšāne – 3.; SB grupā pirmā bija A. Užule (Carnikava), 5. G. Ulme (Carnikava), 6. M. Māliņa (Carnikava). Senioru grupās carnikavietes ierindojās pēc kārtas: M. Čerjaka 5. vietā, I. Laure – 6., I. Užule – 7.

Vīru grupā "kāpieši" startēja spēcīgajā VA grupā, kur G. Māliņš izcīnīja 1.vietu, K. Čerjaks – 2., E. Bričonoks – 3., G. Dzērve – 9., E. Liekniņš – 11., M. Arnicāns – 12. (visi Carnikava). V50 grupā tika izcīnīts ceļojošais Aivara Prošenkova kauss, un to šogad ieguva Guntars Mankuss. Sergejs Šadrins (Carnikava) bija otrais. V60 grupā uzvarēja R. Laveiķis (Carnikava), V70 grupā – J. Zariņš, bet P. Novikovs (Carnikava) bija ceturtais.