Drukāt

Pār Cēsis/Dārznieks Carnikavā nobirst bumbu lietus

.

Pirmdien, 21.oktobrī Carnikavas pamatskolas sporta zālē tikās pērnās sezonas LBL3 čempioni Cēsis/Dārznieks komanda un mājinieki - Carnikavas basketbola komanda. Carnikaviešu rindās laukumā šoreiz nebija Jāņa Pētersona,kurš paspējis satraumēties un komandu aktīvi atbalstīja no rezervistu soliņa.

Spēle iesākās ar trīspunktnieku apmaiņu (Logins-Dovgjallo) un visai rezultatīvu spēli, bet tas ilgi neturpinājās, jo mājinieki momentā noreaģēja un pat neļāva saņemt bumbu cēsinieku snaiperim Ģirtam Loginam. Pēc sešām spēlētām minūtēm rezultāts 10:10, bet sāka jau iezīmēties spēles zīmējums, kas nebūt nav par labu viesiem - carnikavieši sev līdz šim neraksturīgā manierē ļoti daudz spēlēja perimetru piespēlējot viens otram, kamēr tika pie brīva metiena, vienlaicīgi liekot pretiniekam ļoti daudz pārvietoties un tērēt spēkus, kas pēc tam pietrūka uzbrukumā. Rezultātā, viesiem strauji palielinājās piezīmju skaits. Uzbrukumā priecēja Kristapa Brieža pārliecinošā cīņa zem groza, kas nav pat salīdzināma ar pērnsezonas biklo spēli pret šo pašu pretinieku. Jāsaka, ka Kristaps gandrīz vairs netaisa nevajadzīgus pārkāpumus un nenoslīpētus riskantus trikus, ir bīstams uzbrukumā un provocē pretiniekus uz pārkāpumiem. Tiesa tiesneši ne visu vienmēr pamana, jo loģiski šķiet - ja tādu muskuļu kalnu nenogāž zemē vai nav asiņu, tad piezīme jau laikam nav jādod...gluži kā regbijā. Cēsinieku rindās ļoti progresējis ir centra spēlētājs  Toms Stālmans, kurš daudz pārliecinošāks ir kļuvis spēlē zem groza, toties soda metienos šoreiz viņam bija katastrofa - 1no 7! septītajā minūtē rezultāts vēl ir neizšķirts, bet tad carnikavieši veic pirmo izrāvienu panākot 20:13. Līdz ceturtdaļas  beigām Ģ.Logins panāk 20:16.

Otrās ceturtdaļas sākumā mājinieki strauji panāk 26:16 (Lubāns,Briedis,Vandāns). Manāms, ka cēsinieki sāk pagurt. Var redzēt, ka Ģirts Logins pat nemēģina mest pāri R.Dovgjallo rokām, jo nav spēka, bet no vēl tālākas distances precizitātes nav. Galvenā viesu pretestība turas uz cetra T.Stālmaņa pleciem, tomēr var redzēt, ka arī viņam iet grūti, jo reizēm vienlaicīgi viņu piesedz pat trīs carnikavieši un tad vairs iespēju faktiski nav. Šī sosezon bija pirmā spēle, kad atvērās Jānis Ābols, kurš spēlēja ļoti pārliecinoši un guva skaistus grozus atbildīgos brīžos. sestajā minūtē viesi tiek salauzti, jo Edgars Vecums ielidina divius trīnīšus pēc kārtas, palielinādams rezultātu līdz 36:22. Toms Vandāns arvien drošāk un skatāmāk spēlē uzbrukumā, tomēr vēl pietrūkst viņam raksturīgās zemās sēdes, dinamikas un ātrās piespēles brīvajam partnerim. Puslaiks noslēdzas ar vēl diviem E.Vecuma metieniem un rezultātu 42:25. Redzams, ka Ģ.Loginu viņš ir pamatīgi nokausējis, jo uzbrukumā praktiski partneri Loginu vairs nespēj sataustīt.

Pēc pārtraukuma sākas strauja cēsinieku pakaļdzīšanās ofensīva - var redzēt, ka ģērbtuvēs treneri ir uzdevuši kārtīgu sutu. Ļoti aktīvi ir Toms Rozītis un Reinis Rudzītis, tas ļauj izvērsties komandas biedriem. Lai arī carnikavieši mēģina notorēt savu spēles stilu, tas īsti neizdodas un tikai pateicoties E.Vecuma un R.Dovgjallo precīzajiem atbildes metieniem izdodas ceturtdaļu noslēgt ar daudzmaz cienīgu pārsvaru 50:41.

Treneris Krištopāns mazo pārtraukumu izmanti komandas mobilizācijai un tas izdodas, jo carnikavieši atjauno spēles disciplīnu un galīgi nokausē pretiniekus - četras minūtēs neļaujot iemest nevienu grozu un palielinot pārsvaru līdz 65:43! Laukumā rezultatīvs kļūst Kristaps Odziņs un Kaspars Čaupals, kuriem arvien vairāk asistē Jānis Ābols, īpaši ar soda metieniem, kurus viņš izpelnās bieži. Tā vien šķiet, ka Didzim Bergam var uzdot segt jebkuru - viņš nešķiro - Logins vai Stālmans - no malas šķiet, ka visiem, kurus viņš sedz bumba lāga rokās neturas. Jā, skatot statistiku priecē carnikaviešu iespētais rezultatīvo piespēļu ziņā - jā, tas jau sāk liecināt par komandas garu saspēlē!

Spēles noslēgumā laukumā iznāk Vecums, kas iemet sev raksturīgā stilā vēl vienu trīspunktnieku. T.Vandāns noslēdz veiksmīgu caurgājienu un spēle beidzas ar Rozīša trīspunktnieku - 72:48. Carnikavieši pa pretinieka grozu kopumā izdarīja 86! metienus, no kuriem 44! bija trīspunktnieki... īsta bumbu krusa, pēc kuras neviens dārznieks šķiet nekur nav spējīgs jel kādu ražu ievākt.

Skatītāji ar gavilēm sagaida mājinieku uzvaru un izrāda patiesu cieņu komandas veikumam sagaidot Carnikavas himnas beigas un komandas apļa sveicienu skatītājiem. Komandas atbalstītājs Romualds Dovgjallo tribīnēs joko kopā ar veterānu futbola komandas šefu Pjotru Špakovu, kuram šāda spēle jau iet pie sirds: basketbols tiešām jāspēlē ar galvu! Treneris Krištopāns tik vien pasaka - uzdevums izpildīts - +20 ir. Tagad visi uz treniņu trešdien!

Tagad ciemos tiek gaidīti šīs sezonas debitanti - Madonas komanda, kurai mājashallē ir 700 sēdvietas!

Spēles tiesneši pārtraukumā vairākkārt pārprasīja - ko darīsim, ja Carnikava iegūs tiesības spēlēt LBL2. Vai tiešām spēlēsim Carnikavā? Jā, tikai tagad jau nopietni sāksim darbus pie jaunā sporta kompleksa plānošanas.