Drukāt

Carnikavas novada triatlonistiem panākumi sacensībās visās trijās Baltijas valstīs

.

Triatlons 1Carnikavas novada triatlonisti Artūrs Liepa un Raimonds Garenčiks divu nedēļu laikā piedalījušies sacensības visās trijās Baltijas valstīs, pārliecinoši uzvarot savās vecuma grupās.

Smiltenes triatlonā 19. jūlijā piedalījās 320 dalībnieku. Teicami noorganizētās sacensības vienlaikus bija gan Latvijas čempionāts sprinta distancē, gan triatlonistiem bija iespēja startēt 'pusaironmena'' (half-ironman; 1,9+90+21 km) distancē.

Sprinta distancē 17 gadus vecais kalngalietis A. Liepa riteņbraukšanā, braukdams vienatnē, atrāvās no saviem konkurentiem daugavpiliešiem, skriešanā noturēja pārsvaru un pelnīti uzvarēja savā vecuma grupā. Savukārt V60 grupā Latvijas čempiona titulu izcīnīja carnikavietis R. Garenčiks.

Jau pēc nedēļas, 25. jūlijā, gleznainā un paugurainā apvidū netālu no Otepes pie Valgjarves ezera notika Igaunijas triatlona kausa izcīņas 4. etapa sacensības, kurās savā V65-69 vecuma grupā uzvarēja R. Garenčiks.

Lietuvas sprinta čempionāts 1. augustā tradicionāli notika Kupišķos. Savā vecumā grupā Arturs Liepa jau peldēšanā izvirzījās vadībā ar 20 s pārsvaru. Riteņbraukšanas etapā divi lietuvieši, braucot grupā, tomēr nespēja noķert Artūru, un pat atpalika vēl vairāk. Skriešanā kalngalietis turpināja atrauties no sekotājiem un finišēja ar gandrīz 3 min pārsvaru pār 2. vietas ieguvēju. Līdzīgi arī R. Garenčiks pārsvaru pār tuvāko sāncensi ieguva jau peldēšanā, apsteidzot viņu par 3 min. Riteņbraukšanas un skriešanas trasēs pārsvaru veiksmīgi noturot, R. Garenčiks izcīnīja uzvaru.