Drukāt

Sporta un aktīvās atpūtas centrs "Zibeņi"

.

Sporta un aktīvās atpūtas centrs Zibeņi ir izveidots Nagaiņu mežā uz robežas ar Ādažu novadu.

Šobrīd Carnikavas novada pašvaldība ir iznomājusi zemes gabalu 1,4ha apmērā, kurā plānota izturības sporta veidu sacensību starta vietas iekārtošana, kas sastāvētu no stadiona ar universiāliem sporta spēļu laukumiem (basketbols, futbols, teniss, volejbols), starta tiesnešu ēka, sporta centra centrālā ēka (tualetes, dušas, naktsmītnes, servisa telpas, noliktavas, garāža, pirts, nomas punkts utml.), autostāvlaukums un somu tipa mājiņas.

Savukārt sacensību un treniņu trases sadarbībā ar VAS "Latviijas valsts meži" un atbalstītājiem plānots veidot divos segmentos:

Sporta daļā - kalnaina sacensību un sporta treniņu trase 3,3km kopgarumā (sporta apgaismojums un asfaltēts segums) (apļu garumi - 300m, 500m, 1km (sprinta aplis), 1,5km (sprinta aplis), 2km, 2,5km un 3,3km).

Skriešanas - slēpošanas imitācijas aplis 5 km kopgarumā - 

Tautas sporta un aktīvās atpūtas daļā - 7,5km noplanēts aplis viegli šķēršlļotā reljefā . 

Plānots, ka nākotnē šeit būtu galvenā izturības sporta veidu sacensību (distanču slēpošana, skriešana, skrituļslidošana, rollerslēpošana, riteņbraukšana, biatlons) rīkošanas un sporta treniņu vieta novadā.

Kāpēc šādu sporta centru plānots veidot tieši šeit?

Kalnainais reljefs (augstuma starpība  (HD) 25m), labi piebraucamie ceļi, tuvums visvairāk apdzīvotajai Carnikavas novada daļai (nākotnē apbūve Carnikavas novadā pārsvarā plānota dienvidu virzienā, jo ziemeļos ir jūra un Dabas parks "Piejūra"), tuvu arī Ādažu novada centram, dzelzceļa stacijai "Carnikava". Dabas parka teritorijā, kur labs reljefs šādu trasi izvedot praktiski nav iespējams, jo to ierobežo dabas parka darbību regulējošā likumdošana, bet citas kalnainās vietas atrodas patālu no Carnikavas centra, kur ir novada izglītības iestādes. Blakus atrodas kanāls, no kura iespējams nodrošināt ūdens ņemšanu mākslīgā sniega trases izveidei.

Veidojot aizsargdambi paredzēts to labiekārtot tā, lai pa to būtu iespējams nokļūt gan Dabas parkā, gan cauri novadam veidotajam EIROVELO13 veloceļam, gan Zibeņiem. Plānots pievads arī dzelzceļa stacijai, lai ziemā ar slēpēm varētu nokļut uz trases "tieši no perona".

 

 Share on Facebook Tweet