Drukāt

Pašvaldība stiprina sporta attīstību

.

Šī gada 25.oktobrī Carnikavas novada dome nolēma iestāties vairākās sporta veidu federācijās. Šobrīd Carnikavas pašvaldība tiek pārstāvēta Latvijas Vieglatlētikas savienībā, Latvijas Riteņbraukšanas federācijā, Latvijas Triatlona federācijā un Latvijas Tautas sporta federācijā. Domes lēmums nozīmē, ka līdz 2019.gada 1.maijam pašvaldība kļūs par juridisko biedru vēl astoņās federācijās – Latvijas Orientēšanās federācijā, Latvijas Džudo federācijā, Latvijas Basketbola savienībā, Latvijas Futbola federācijā, Latvijas Florbola federācijā, Latvijas Volejbola federācijā, Latvijas Skolu sporta federācijā un Latvijas Petanka sporta federācijā.
Šīs federācijas ir izvēlētas tādēļ, ka šajos sporta veidos Carnikavas novada bērni un jaunieši, un arī jau nopietnie atlēti sacenšas Latvijas čempionātos un cita veida sporta sacensībās. Carnikavas pašvaldības sporta grupas un komandas aktīvi piedalās futbola, florbola, basketbola, vieglatlētikas, orientēšanās, riteņbraukšanas, triatlona un džudo turnīros un sacensības.
Savukārt, iestāšanās Latvijas Skolu sporta federācijā dos iespēju Carnikavas skolēniem iekļauties vēl plašākā sporta sacensību klāstā dažādos sporta veidos.
Petankas sporta veidā Carnikavas novada iedzīvotāji patstāvīgi cīnās par visaugstākajām vietām Latvijas mēroga sacensībās un starptautiskās sacensībās tiek iekļauti Latvijas izlases sastāvā. Līdz šim viņu sasniegumi Carnikavas novadam gāja secen, jo sportisti pārstāvēja citus federācijas juridiskos biedrus.
Jau 2013.gada 20.marta domes sēdē tika nolemts, ka Carnikavas Sporta centram jāiestājas vairākās sporta veidu federācijās, tomēr dažādu apsvērumu dēļ tas netika paveikts.
Carnikavas novada pašvaldība, iegūstot federācijas juridiskā biedra statusu, saņem vairākas priekšrocības, tostarp arī finansiālās. Piemēram, oktobrī Carnikavā notikušais Latvijas čempionāts krosa skrējienā tika daļēji finansēts arī no Latvijas Vieglatlētikas savienības (LVS) puses, jo pašvaldība ir LVS biedrs. Papildu finansiālajiem ieguvumiem pašvaldība kā juridiskais biedrs iegūst ietekmi sporta politikas veidošanā valstī, jo sporta veida politikas veidošana ir ekskluzīva federāciju funkcija saskaņā ar Sporta likumu. Federāciju biedriem ir tiesības saņemt sporta veidu federāciju atvieglojumus, materiālo, finansiālo un tehnisko atbalstu. Statuss veicina pašvaldības sacensību kalendāra stabilitātes nostiprināšanos, vietējo sacensību atbalstu no federācijas puses, valsts nozīmes pasākumu regulāru rīkošanu novadā un jaunu pasākumu piesaisti, kā arī kopējas politikas veidošanu sporta infrastruktūras objektu attīstībā novadā, piesaistot tam dažādu avotu finansējumu.
Attīstoties Carnikavas novada sporta infrastruktūrai, ir iespēja attīstīt vēl vairāk sporta veidus, lai Carnikavas vārds valsts mērogā izskanētu arvien skaļāk.
 
E.Krūms 
 Share on Facebook Tweet