Drukāt

Andis un Rolands Laveiķi piedalās taku skriešanas pasaules tūrē Madeirā

.

madeira-island-ultra-trail-2018-5065050-52133-2136Šī gada 28.aprīlī Carnikavieši Andis un Rolands Laveiķi piedalījās taku skriešanas pasaules tūres posmā ( Ultra-Trail World Tour) - Madeiras salā (Portugāle). Andis sev par izaicinājumu bija uzstādījis pievarēt 85km distanci, bet Rolands 42km distanci.
 
Andis: Madeira Ultra Trail - 85km un 4700 augstuma metri- līdz šim viennozīmīgi mans lielākais sportiskais izaicinājums. Šīs distances pievarēšana man prasīja 15:29:14h , kas deva 94.vietu , 420 skrējēju konkurencē. Pašam izbrīns par savu ķermeni, lūzuma punkts man tā īsti arī neuznāca , jo visātrāk noskrēju tieši pēdējos 15km! 
Ļoti ļoti ļoti kalnaina distance- garākais kāpums vien škiet bija 3h no vietas. Starts iesākās ar 1,5h kāpumu pret kalnu un lielām lietusgāzēm- vēlāk lietus mitējās un sāka svilināt saule- pēc pāris stundām tiekot distances augstākajā punktā kaulus drebināja spēcīgs un auksts vējs- un pēdējie 15km pilnīgā tumsā gar okeāna klinšaino un ļoti skaisto krastu. Finišā milzīgs prieks satikt savējos un beidzot apstāties un apsēsties.
Kopumā izcils piedzīvojums, sava ķermeņa jaunu robežu atklāšana un vielā pārdomām priekš nākamajiem izaicinājumiem.
 
Rolands: 42km distance kopumā arī bija ļoti kalnaina (1750 augstuma metri) un vislielākās grūtības sagādāja tieši garie un tehniski sarežģītie skrējieni lejup no kalna, jo skrienot lejup vairāk kā 20min no vietas ļoti tiek noslogoti un traumēti kāju muskuļi. 42km distance bija kā baudījums un grūtībs nesagādāja, jo iegūts labs rūdījums regulāri piedaloties 24h rogaininga sacensībās, kur ikreiz tiek pievarēti virs 100km. Distancē baudīju neatkārtojamos Madeiras dabas skatus un patīkamo sacensību atmosfēru. Kopumā ar savu sniegumu esmu apmierināts un jau sāku domāt par nākamo taku skriešanas pasaules tūres posmu, kuru būtu vērts kopā ar dēlu apmeklēt.
 Share on Facebook Tweet