Drukāt

Zvejnieksvētku sporta sacensībās aizvadītas spraigas cīņas airēšanā un spēkavīru diciplīnās

.

IMG 9494Šogad Zvejnieksvētku dalībniekiem bija iespēja pārbaudīt spēkus septiņās dažādās sportiskās aktvitātēs, un prieks, ka pēc ilgākā pārtraukuma svētku sporta programmā ir atgriezies tik iecienītais novuss.
 
Spēkavīriem bija sagatavoti četri dažādi pārbaudījumi. Jau tradicionālā zivju turēšana krustā pulcēja vislielāko dalībnieku skaitu – 26. Sīvā konkurencē par uzvarētāju šajā disciplīnā kļuva Andrejs Lukss ar rezultātu 1 min 32,33 s, sudraba godalgu izcīnīja Edžus Beinārs (1 min 14,89 s), bet bronza – Jurijam Mihailovam (1 min 12,15 s).
 
Roku saliekšanā–iztaisnošanā uzvarētāja laurus plūca Jurijs Misāns, kurš atspiedās 45 reizes, otrais – Gints Students (40 reižu), trešais – Jurijs Mihailovs (37 reizes).
24 kg svaru bumbas celšanas sacensības veiksmīgi izvērtās Gintam Ridusam, kurš, paceļot smagumu 62 reizes, izcīnīja 1. vietu, otrais bija Edžus Beinārs (60 reižu), bet trešais – Kārlis Krapauskis (57 reizes).
 
Pēdējajā pārbaudījumā stipriniekiem bija jāveļ traktora lielā riepa un jānes divi 40 kg smagumi. Šajā uzdevumā vislabāk veicās Valteram Vēciņam, kurš distanci veica 22,98 s. No viņa vien par nieka divām sekundes desmitdaļām atpalika mūsu novada domes deputāts Dainis Kozlovskis (23,18 s), bet trešajā vietā ierindojās Edžus Beinārs (26,44 s). Pateicamies spēkavīru sacensību galvenajam tiesnesim Ainim Kreilim un atbalstītājam "Miķeļu Alus"!
 
Virves vilkšanas sacensības četru dalībnieku komandām tika aizvadītas divās svara kategorijās: līdz 200 kg un līdz 400 kg. Komandu spēkošanās izvērtās ļoti spraiga un aizraujoša gan skatītājiem, gan pašiem dalībniekiem. Svara kategorijā līdz 200 kg sacentās divas komandas – "Zāģis" un "Bez nosaukuma". Sīvā cīņā ar rezultātu 2:1 uzvaru svinēja komanda "Bez nosaukuma", bet "zāģis" šoreiz "Zāģim"!
 
Svara kategorijā līdz 400 kg startam pieteicās trīs komandas, tāpēc katra komanda spēkojās ar katru līdz divām uzvarām. Uzvaru svinēja komanda "Bez nosaukuma", kura abas cīņas uzvarēja ar rezultātu 2:0. Otrajā vietā "MTZ", trešajā – "The Best", kuras sastāvā startēja divas meitenes.
 
Airēšanas sacensības ar vēsturisko zvejnieku laivu šoreiz bija ļoti liela konkurence – sacensībām pieteicās 17 komandas. Visātrāk – 2 min 15,31 s – nosprausto attālumu veica komandas "Dog Sport Carnikava" airētāji Sabīne Lūkina un Artūrs Jakobsons. Otrajā vietā tāpat kā pērn ierindojās Kristīne Estere Lūse un Harijs Lūsis no komandas "Lūši" – (2 min 27 s), bet trešo vietu uz goda pjedestāla ieņēma "Lūši 2" – Evija Vītola-Lūse un Mārtiņš Lūsis (2 min 39,94 s). Paldies airēšanas sacensību atbalstītājam "White Glo" par dāvaniņu katrai komandai – atsvaidzinošo spreju.
Pēc ilgāka laika pārtraukuma Zvejnieksvētku programmā ir atgriezies novusa turnīrs, kurš norisinājās tautas nama "Ozolaine" zālē. Turnīrā piedalījās 38 spēlētāji, no kuriem 22 startēja Tautas klasē, 16 – meistaru klasē. Novusa turnīrs Zvejnieksvētku sporta programmā izvērtās par ilgāko pasākumu – sākās jau plkst. 10.00, bet uzvarētājus noskaidroja vien pēc plkst. 16.00. Abās grupās noritēja sīva cīņa, un Meistaru klasē par uzvarētāju kļuva Ilmārs Jukštaks, sudraba godalga – Aleksejam Mironovam, bronza – Arnim Redbergam. Tautas klasē precīzākais spēlētājs izrādījās Vitālijs Beinarts, otrajā vietā – Artis Ābelskalns, bet trešais bija Jānis Lūcis. Pateicamies Edgaram Podziņam par ļoti kvalitatīvi noorganizēto novusa turnīru!
 
Sacensības gars valdīja arī bērnu stafetēs, kurās bija jādemonstrē veiklība un jāpārvar dažādas grūtības pakāpes šķēršļi, turklāt ikviens dalībnieks finišā ieguva nelielu pārsteiguma balvu.
  
Jau tradicionāli Zvejnieksvētku turnīrā pulcējās arī zolītes spēlētāji, lai noskaidrotu veiksminiekus un uzvarētāju. Pavisam turnīrā piedalījās 25 "zolmaņi", un pēc izspēlētām 384 partijām noskaidrojās, ka visvairāk punktu ieguvis svētku viesis no kaimiņpilsētas Rīgas – pārdaugavietis Pēteris Račis. Viņš par diviem punktiem apsteidza ādažnieku Juri Kūlu. Pirmais "olimpiskais" sešnieks bija:
1. Pēteris Račis (Rīga)
2. Juris Kūla (Ādaži)
3. Aleksandrs Bartulāns (Carnikava)
4. Andrejs Vīķis (Carnikava)
5. Ervīns Lukstiņš (Carnikava)
6. Reinis Kalnbērziņš (Carnikava)
Paldies turnīra galvenais tiesnesim Jānim Eduardam Ozoliņam!
 
Pateicamies ikvienam dalībniekam par demonstrēto cīņas sparu, un uz tikšanos 25. augustā Carnikavas Nēģu svētkos!
 
 
E. Krūms
 
 Share on Facebook Tweet