Drukāt

Toms Skujiņš “Tour de France” 15. posmā finišē augstajā piektajā vietā

.

Toms Skujins"Tour de France" daudzdienu velobrauciena 15. posmā svētdien, 22. jūlijā, carnikavietis, "Trek – Seagafredo" komandas un Latvijas elites šosejas izlases šosejas riteņbraucējs Toms Skujiņš demonstrēja lielisku sniegumu, finišējot augstajā 5. vietā.
 
Viņš iesaistījās dienas atrāvienā, vairākkārt veica izrāvienus un palīdzēja komandas biedram Baukem Mollemam izcīnīt 3. vietu.
 
"Tour de France" 15. posmā velobrauciena dalībniekus sagaidīja 181 kilometru gara distance, kurā tika iekļauts pa vienam pirmās, otrās un trešās kategorijas kāpumam. Līdzīgi kā 14. posmā, arī šajā reizē kopvērtējuma līderu komandas deva iespēju skaitliski lielam atrāvienam ar to sportistu dalību, kuru mērķis ir cīņa par uzvaru etapā nevis kopvērtējumā.
 
Par prieku Latvijas un Carnikavas sporta līdzjutējiem starp teju 30 atrāviena dalībniekiem bija arī "Trek – Segafredo" komandas riteņbraucējs Toms Skujiņš. Līderu grupā no "Trek – Segafredo" spēja iekļūt arī komandas kapteinis Bauke Mollema un Francijas riteņbraucējs Žiljēns Bernārs. Atrāvienā atradās arī 2016. gada olimpiskais čempions Gregs Van Avermēts un citi augsta līmeņa velosportisti.
 
Vadībā atradās astoņu cilvēku liela grupiņa. Pēdējos desmit kilometros notika taktiska cīņa, jo gan "Astana", gan arī "Bahrain Merida" un "Trek – Segafrdo" komandai vadošajā grupiņā bija pa diviem pārstāvjiem.
 
Kad līdz finišam bija atlikuši nedaudz mazāk par septiņiem kilometriem, izrāvienu veica Mollema, kuram sekot spēja dānis Magnus Korts ("Astana") un "Bahrain Merida" vienības spāņu riteņbraucējs Jons Izzagire. Toms Skujiņš šajā mirklī pilnībā darbojās komandas interesēs, neķerot trio, kurā bija viņa pārstāvētās komandas kapteinis. Ne Rafalam Majkam, ne arī Lilianam Kalmežānam, Mollemas grupu panākt neizdevās.
 
Uzvarētājs noskaidrojās trīs braucēju finiša spurtā, kurā ātrākais izrādījās Korts, bet uzreiz aiz viņa finišēja Izzagire un Mollema. Uzvarētājs distancē pavadīja 4 stundas 25 minūtes un 51 sekundi. Pēdējā kilometrā no sekotājiem aizbēga un ceturto vietu izcīnīja Korta tautietis un komandas biedrs Mihael Valgrēns (+00:00:29).
 
23. jūlijs tūrē ir brīvdiena, sacensības atsāksies otrdien, kad gaidāms 218 kilometru garais kalnu etaps. Vēlam panākumus Tomam turpmākajos braucienos!
 
 Share on Facebook Tweet