Drukāt

Jūlijā Carnikavā aizvadītas nozīmīgas sacensības makšķerēšanā ar fīderi

.

IMG 2115Jau tradicionāli Zvejnieksvētku laikā Carnikavas Makšķerēšanas skola (CMS) rīko "CMS Fīder kausu", un šogad 14. un 15. jūlijā sacensībās piedalījās 42 dalībnieki. Uzvarētāji tika noteikti, apkopojot abu dienu rezultātus.
 
Sacensībās uzvarēja Igors Losevs, (17,590 kg divu dienu summā),
2. – Ansis Voicehovičs (10,975 kg),
3. – Valdis Mols (10,335 kg).
Balvu nominācijā "Lielāka zivs" ieguva sacensību kopvērtējuma uzvarētājs I. Losevs par 2,285 kg smago zivi. Balvu saņēma arī sacensību jaunākais dalībnieks Ralfs Ruciņš Špels, bet vispieredzējušākā dalībnieka tituls arī šogad – Borisam Cibuļskim. Par veiksmīgāko dalībnieci dāmu konkurencē tika atzīta Māra Ķenģe. Biedrība CMS pateicas par atbalstu sacensību sarīkošanā uzņēmumiem "Alus arsenāls" un "Vikotrans", "MAPEI", fishingshop.lv, "Volzhanka", "LLKC".
 
LČ II kārtā uzvar novadnieks MUCIŅŠ
No 27. līdz 29. jūlijam pie Gaujā pie Carnikavas Novadpētniecības centra norisinājās Latvijas čempionāta makšķerēšanā ar fīderi II kārta, kurā piedalījās 40 makšķernieki. Pirmo reizi LČ norisinājās pie Gaujas upes, un to organizēja CMS kopā ar atbalstītājiem.
 
Sacensību pirmajā dienā, 28. jūlijā, jau pulksten 11 termometra stabiņš sasniedza 32 grādu atzīmi, tomēr starts dalībniekiem lielākoties izdevās labs – sportisti uzreiz tika pie zivīm, daži – pat pie bonusiem, lai pretendētu uz speciālbalvu "Lielākā zivs". Pirmās dienas sacensībās piecu stundu laikā B zonā sasniegtie rezultāti atpalika no lomiem D, A un C zonās. Pēc svēršanas tika noskaidroti pirmās dienas līderi: A zonā – Kaspars Kalpišs (CMS; 12,060 kg), B – Vitālijs Miņkovs (VVA; 3,455 kg), C – Krišjānis Lisovskis (OK "Cope Sport"; 14,480 kg), D – Jānis Muciņš (CMS; 11,870 kg).
 
29. jūlija rīta apmākušās debesis ļāva cerēt, ka cope būs vēl aktīvāka nekā pirmajā dienā. Svētdien nebija sektoru, kuros nevarētu zivis pievilināt, un atlika vien likt lietā savas taktiskās un tehniskās prasmes, lai noturētu zivis "uz punkta". Otrās dienas noslēgumā lielākā spriedze valdīja D zonā, jo vismaz divi sportisti tajā pretendēja uz uzvaru visā kārtā. Pēc svēršanas un rezultātu aprēķināšanas noskaidrojās, ka CMS pārstāvis Jānis Muciņš LČ II kārtā ir uzvarējis (3 punkti, 23,370 kg loms). 2. vieta Normundam Biļķinam (VVA, 4 punkti, 16,170 kg), trešais bija Vadims Kaškurs (VVA, 4 punkti, 14,925 kg). Desmitniekā iekļuva arī CMS pārstāvis Māris Sīmanis, izcīnot 6. vietu (6 punkti, 17,665 kg). Nominācijā "Lielākā zivs" balva Normundam Grabovskim par 2,190 kg smago breksi.
 
E. Burģelis
 Share on Facebook Tweet