Drukāt

FOTO: Sportiskie Nēģu svētki aizvadīti spraigās sacensībās

.

Negu svetki sports-2972Aizvadīto Carnikavas Nēģu svētku programmu arī šogad lieliski papildināja sporta turnīri, kuros interesantas cīņas norisinājās strītbola, florbola, veterānu futbola un volejbola laukumos, kā arī pie zolītes galda.
 
Strītbola turnīrs šogad pulcēja deviņas komandas. Grupu turnīros tika noskaidroti pusfinālisti. Kurā turpinājumā izspēlēja finālu un spēli par 3.vietu. Jauniešu grupā 1. vietu izcīnīja komanda "Tīri Labi" no Rīgas (Krista Zaķe, Kate Līva Ose, Vanessa Pētersone un Aļona Kļava), kura fināla spēlēs līdz trim uzvarām pārliecinoši pieveica komandu "Carnikavas Bebri" (Kristers Karlsons, Dāvis Aizpurietis, Jānis Putnis un Ādams Zvejnieks).
 
Pieaugušo grupā visas dienas garumā notika sīvas cīņas, un turnīra uzvarētājs noskaidrojās Rīgas komandu derbijā: rīdzinieki "Auvā" (Edgars Vecums, Jānis Vaišļa, Niks Saknītis un Renārs Poļipins) finālspēlē izcīnīja smagu uzvaru ar rezultātu 15:12 pār "Gāze LV" (Uģis Skuja, Krsitiāns Ostvalds, Ingvars Grigors, Valters Kaminskis). 3. vietu ieguva carnikavieši "Bez Nosaukuma" (Kristaps Odziņš, Kristaps Briedis, Jānis Pētersons un Dmitrijs Pugačovs).
 
Svētku ietvaros pēc ilgāka pārtraukuma bija iekļauts florbola turnīrs, kura izspēle norisinājās trijās vecuma grupās. Jaunākajā grupā (6–12 g.v.) 1. vietu izcīnīja komanda "Upmalas Buļļi" (Matīss Kristiāns Kirmuška, Edgars Ruska, Ralfs Celmiņš un Gustavs Celmiņš), 2 . vietā – "Leģendārais četrinieks" (Daniels Uskāns, Matīss Leimanis, Kristiāns Klimkāns un Mārtiņš Uskāns), bet trešie bija "Liec Iekšā" (Enno Ozoliņš, Mikus Ozoliņš un Edvards Krūms). Jauniešu grupā (13–17 g.v.) uzvarēja komanda "Zodiaks" (Edvards Jeliņevskis, Ralfs Stratans, Toms Eglīte un Patriks Čudars), un 2. vietā ierindojās komanda "Mongoļu Snaiperi" (Kristofers Kozlovskis, Krišjānis Dzirkalis, Tomass Kozlovskis un Roberts Murāns).
 
Savukārt pieaugušajiem apakšgrupu spēlēs pārliecinoši uzvarēja komanda "Perlabox" (Toms Eglīte, Toms Dāle, Ralfs Startans un Alvis Dāle), tomēr izslēgšanas spēlēs komanda palika 4. vietā. Laureātu trijnieks: 1. vieta – "TroLoLo" (Normunds Rams, Gunita Kārkliņa, Diāna Isjomina un Rolands Ģērmanis), 2. vieta – "Carnikavas Nafta" (Dainis Kozlovskis, Toms Liepiņš, Gatis Miglāns un Edvards Jeliņevskis), 3. vieta – "PS" (Krists Vīmanis, Dēvids Osītis, Rolands Vaivads un Jānis Boroduško.
 
Pludmales volejbola turnīra 12 komandu sastāvā startēja spēcīgi sportisti, viņu vidū bija arī klasiskā volejbola virslīgas spēlētāji. Visas dienas garumā tika aizvadītas sīvas cīņās, kas saistīja daudzu skatītāju interesi. Spēcīgajā konkurencē 1. vietu izcīnīja komanda "Salauztā sirds" (Gatis Garklāvs un Māris Lancmanis), 2. vietā – "Būsim parkā" (Renārs Strazds un Arnis Uzuls Petrovskis), bet 3. vietu ieņēma "Šadrins/Curbunovs" (Rūdolfs Šadrins un Vladislavs Curbunovs).
 
Arī šogad 32 dalībnieki piedalījās Nēģu svētku zolītes turnīr, kurā pēc 384 partiju izspēlēm noteica spēlētāju vietu turnīra tabulā. Notika pat tāda kā komandu sacensība – carnikavieši pret viesiem. Šoreiz vairāk veicās viesiem, kuri ieņēma 1., 3. un 4. vietu. Uzvarēja rīdzinieks Edgars Doroško. Labākais no carnikaviešiem, Vilnis Romanovskis, ieguva 2. vietu. Vēl pirmajā sešniekā iekļuva Aigars Zariņš (3.), Alfreds Logins (4.), Georgs Atvars (5.) un Mārtiņš Iesalnieks (6.).
 
Līdztekus sacīkstēm Carnikavas stadionā norisinājās konkurss "Turi Līdzsvaru", kurā bija pēc iespējas ilgāku laiku jānoturas uz līdzsvara bumbas, stāvot uz vienas kājas. Tas vislabāk izdevās Raitim Rogam (5 min 5 s).
 
Latvijas atklātā veterānu čempionāta futbolā 40+ posmā, kas norisinājās Nēģu svētku ietvaros, savu pirmo uzvaru čempionāta posmos šosezon izcīnīja komanda "Viesulis". Apbalvošanas ceremonijā piedalījās IV šķiras Atzinības krusta ordeņa virsnieks, futbola speciālists, carnikavietis Dainis Gudermanis, pasniedzot balvas arī diviem pieredzējušākajiem aizvadītā turnīra dalībniekiem – Jānim Supem (Carnikava) un Kjastam Snečkam ("Jonišķis").
 
Mājinieki – ierasti spēcīgā Carnikavas futbola veterānu komanda – šajā turnīrā ierindojās pēdējā, astotajā, pozīcijā. Zaudējuma rūgtumu mājinieki komentēja, jokojot par mājinieku viesmīlību pret viesu komandām.
 
Pateicamies pasākuma atbalstītājiem – "Ādažu Meistara alus", "White Glo", "Miķeļa alus" un "JOMA", kas bija sagādājuši lieliskas balvas godalgoto vietu ieguvējiem.
 
Lielu paldies arī sakām sacensību tiesnešiem: Jānis Spoģim (pludmales volejbols), Jānim Eduardam Ozoliņam (zolīte) Mārtiņam Neilanda un Ģirtam Lūsim (florbols), kā arī atraktīvajam DJ Jānim Kozlovskim par sportiskas noskaņas veicināšanu.
 
Uz tikšanos nākamajos Nēģu svētkos!
 
E. Krūms
 
 Share on Facebook Tweet