Drukāt

Florbolistus turnīrā Prāgā aptur uz ceturtdaļfināla sliekšņa

.

Florbols 800Augusta sākumā Carnikavas novada florbola komanda, startējot ar nosaukumu FBK SĀC, piedalījās starptautiskā turnīrā "Czech Open" Čehijas galvaspilsētā Prāgā. Mūsu sportisti startēja vīriešu komandu trešās kategorijas turnīrā "Open", kurā piedalījās 131 komanda no 12 valstīm.
 
Turnīra pirmajā dienā ar rezultātu 7:0 mūsējie pārspēja čehu "FBC Slavia Praha" vienību. Pirmajā puslaikā divus vārtus guva Armands Asniņš, un šajā spēlē pie vārtu guvuma tika seši florbolisti.
Līdz nākamajai spēlei iznāca tikai neliela un, iespējams, un var būt tas bija iemesls, kādēļ turnīra otrajā spēlē neizdevās nosargāt iekrāto pārsvaru un ar 1:3 nācās piekāpties zviedru komandai "Hagfors IBS Black". Vienīgos vārtus mūsējo labā spēles desmitajā minūtē guva Kārlis Kristofers Gailītis.
 
Pēdējā grupu turnīra spēle pret "Pacovšti Honzici" no Čehijas izšķīra, vai mūsu komanda izcīnīs otro vietu grupā. Pēc Rolanda Vaivada un Toma Dāles vārtu guvumiem latvieši divreiz izvirzījās vadībā, tomēr pretinieks abas reizes atspēlējās. Mača pēdējās minūtēs latvieši sekmīgi nospēlēja skaitliskajā mazākumā, kas ļāva nosargāt otro vietu grupā. Izcīnītā otrā vieta grupā mūsējiem ļāva izvairīties no izslēgšanas spēļu turnīra pirmās kārtas un iegūt teju veselu brīvu dienu, jo nākamā spēle bija paredzēta nākamās dienas rītā.
 
Ar katru spēli uzlabojot savu sniegumu, FBK SĀC viegli pārvarēja 1/32 fināla barjeru. Vācu klubu "SC DHfK Leipzig" mūsējie apspēlēja ar rezultātu 7:0. Jau pirmo desmit minūšu laikā latvieši spēlē panāca piecu vārtu pārsvaru un īsi pirms pārtraukuma konkurentu vārtu cietoksnī ieraidīja arī sesto bumiņu. Pēc pārtraukuma FBK SĀC aizvadīja spēli līdz likumsakarīgam noslēgumam, gūstot vēl vienus vārtus. Ar diviem vārtu guvumiem izcēlās Alvis Dāle un Jānis Boroduška, bet pa reizei precīzi bija Toms Dāle, Ivo Videjus un Krists Vīmanis.
 
Pēc nelielas atpūtas FBK SĀC devās laukumā atkārtoti, lai 1/16 fināla mačā sacenstos ar "Maila Seinaan" vienību no Somijas. Šī spēle noslēdzās ar nelielu rezultātu, un arī šoreiz Latvijas komandas vārti palika neieņemti: pirmajā puslaikā precīzs bija Rolands Vaivads, bet otrajā spēles nogrieznī Alvis Dāle guva vārtus, nodrošinot uzvaru ar 2:0.
 
Pēc salīdzinoši brīva spēļu izkārtojuma turnīra pirmajās divās dienās, trešajā dienā FBK SĀC spēļu grafiks bija "nežēlīgs", jo četru stundu laikā nācās aizvadīt trīs spēles. Astotdaļfinālā mūsējiem pretī stājās vēl viens somu klubs – "#Liuttu". Ātri nonākuši iedzinējos ar 0:2, mūsējie nesalūza, un pirmā puslaika izskaņā Alvim Dālem atspēlēja vienus vārtus. 15 sekundes pēc otrā puslaika sākuma A. Dāle panāca līdzsvaru un vēl pēc 10 sekundēm un mūsu komanda jau izvirzījās vadībā. Dramatiskā spēles galotne tomēr liedza mūsu florbolistiem sasniegt ceturtdaļfinālu. Divarpus minūtes pirms cīņas beigām, spēlējot bez vārtsarga, somi izlīdzināja rezultātu, bet vēl pēc minūtes izrāva uzvaru ar 4:3, tādējādi noslēdzot FBK SĀC komandai kopumā sekmīgo turnīru dalītā devītajā vietā.
 
N. Rams
 Share on Facebook Tweet