Drukāt

FOTO: Carnikavā rudens nūjošanas festivāla dalībniekus daba lutina ar lieliskiem skatiem

.

Nujosana rudens 2018-685016. septembrī pie Carnikavas Novadpētniecības centra norisinājās tradicionālais Carnikavas Rudens nūjošanas festivāls, kurš šoreiz pulcēja gandrīz 100 nūjošanas entuziastu no Carnikavas novada, Jaunpiebalgas, Ādažiem, Siguldas, Rīgas, Mārupes, Piltenes, Amatas, Inčukalna, Jelgavas, Priekuļiem un Cēsīm.
 
Laikapstākļi un ainava pasākuma dalībniekus lutināja – siltajā un vējainajā dienā pie jūras varēja baudīt skatus, kādus daba sagādā vien pāris reižu gadā.
 
Lai gan šajā nedēļas nogalē norisinājās arī Latvijas čempionāta posms nūjošanā, kā arī citi nūjošanas pasākumi, Carnikavā kā allaž pulcējās kupls skaits šīs veselīgās nodarbes entuziastu.
 
Arī šogad pasākuma dalībniekiem tika piedāvātas divas nūjošanas distances. Pēc kopīgas iesildīšanās sertificētu nūjošanas instruktoru Gundegas Ulmes un Ingas Arbidānes vadībā visi devās distancē Piejūras dabas parkā. Abi maršruti veda pa dabas parka "Piejūra" takām līdz jūrai, un pēc kopīgas foto sesijas tālāk ceļš veda vai nu uz Gaujas ieteku jūrā, vai atpakaļ Carnikavas Novadpētniecības centru, kur nojotājus jau gaidīja garda zupa. Nūjošanas festivāls norit bez sacensību elementiem, tāpēc katrs savu distanci pieveica atbilstoši spējām un noskaņojumam.
 
Šoreiz dalībniekiem īpaši pievilcīga šķita īsā distance – to izvēlējās gan seniori, gan bērni. Pēc pusdienām norisinājās nūjotājiem noderīgu balvu izloze.
 
Liels paldies par balvām ikgadējiem pasākuma atbalstītājiem "Dr. Mauriņa vēnu un lāzermedicīnas klīnikai" un personīgi Gitai Piparei, "Orthomol" pārstāvniecībai Latvijā, kas piedāvā "premium" klases uztura bagātinātājus, un personīgi Ingai Arbidānei. Arī Carnikavas novada pašvaldība atbalstīja dalībniekus, palīdzot pasākuma rīkošanā un ar piemiņas balvām.
 
Jau tradicionāli Carnikavā divreiz gadā norisinās nūjošanas saieti, kuros piedalās nūjotāji no visas Latvijas. Tie ir bez maksas, un dalībniekiem nav nepieciešama īpaša fiziskā sagatavotība. Galvenais ir piedalīties un izjust kustību prieku. Pateicamies visiem, kas atbalstījuši pasākuma sarīkošanu gan organizatoriski, gan sarūpējot balvas!
 
Informējam arī, ka Carnikavas novada dome projekta Nr. 9.2.4.2/16/I/046 "Pasākumi vietējās sabiedrības veselības veicināšanai un slimību profilaksei Carnikavas novadā" ietvaros ikvienam interesentam piedāvā iespēju BEZ MAKSAS apgūt nūjošanas prasmes! Nūjošanas nodarbības vada sertificētas instruktores un nodarbību dalībnieki tiek nodrošināti ar nūjošanas nūjām.
 
 
G. Ulme
 Share on Facebook Tweet