Drukāt

Carnikavas jaunie futbolisti uzvar “Jelgavas kausā”

.

DSC 0018 2Atsaucoties Jelgavas Futbola akadēmijas uzaicinājumam, Carnikavas astoņgadīgo zēnu komanda 29. septembrī piedalījās "Jelgavas kausa" turnīrā, kurā izcīnīja uzvaru finālā. Organizatori turnīrā bija sapulcējuši deviņas komandas – no Rīgas, Jelgavas, Ozolniekiem, Ķekavas un Carnikavas.
 
Sacensības noritēja trīs apakšgrupās, kur katra komanda izspēlēja viena apļa turnīru ar abām pārējām savas grupas komandām. Saskaņā ar sacensību nolikumu, katras grupas pirmās vietas ieguvēji kvalificējas cīņai par 1.–3.vietu, bet pārējās komandas attiecīgi par 4.–6.vietu vai 7.–9.vietu. Līdz ar to būtiski bija no pašas pirmās spēles būt aktīviem un saliedētiem, citiem vārdiem sakot, "pamosties" jau no pirmās minūtes, jo katri gūtie vārti varēja būt izšķirošie vietu sadalījumā apakšgrupā un turpmākajā cīņā.
 
Jau pirmajā spēlē mūsu puišiem bija jātiekas ar šī paša vecuma labāko Jelgavas Futbola akadēmijas komandu. Spēle iesākās ar aktīviem mājinieku uzbrukumiem, pretinieki demonstrēja labu bumbas pārvaldīšanas tehniku un veiksmīgus caurgājienus pa laukuma malām. Mūsējo vārtos veiksmīgi darbojās Artjoms Dmitrijevs, un labu spēli demonstrēja aizsardzības līnija ar Kārli Kehri priekšgalā, tādējādi kopīgiem spēkiem novēršot draudus carnikaviešu vārtu priekšā.
 
Pamazām spēles gaita izlīdzinājās, laukuma vidusdaļā aktīvi darbojās Vestards Elsbergs, kurš pildīja centra pussarga funkcijas un regulāri labās pozīcijās izvirzīja malējos uzbrucējus Henriju Japiņu un Filipu Jankovski. Viena pēc otras sāka veidoties vārtu gūšanas iespējas pie pretinieku vārtiem. Vienā no tām V. Elsbergs laukuma centrā pārtvēra bumbu, piespēlēja to H. Japiņam, kurš izgājienā viens pret vienu ar vārtsargu guva pirmos vārtus turnīrā. Jau pēc mirkļa F. Jankovskis labajā malā apveda pretspēlētāju un ar tālu, spēcīgu sitienu guva otros vārtus. Atslābināšanās spēles beigās noveda pie vārtu zaudējumu, taču uzvara ar 2:1 tika nosargāta.
 
Otrajā mačā pretī stājās FK "Auda" komanda no Ķekavas. Pēc veiksmīgi aizvadītas pirmās spēles mūsu futbolisti izgāja laukumā nepietiekami koncentrējušies spēlei, par ko samaksāja ar ātri zaudētiem vārtiem. Jāteic, ka ķekavieši patīkami pārsteidza ar ātru spēli un teicamu individuālo sniegumu. Tikai mača vidū Carnikavas jaunajiem futbolistiem izdevās sakārtot spēles ritmu un, demonstrējot sportisku raksturu, komanda guva trīs vārtus. Arī šajā spēlē rezultatīvi bija H. Japiņš un F. Jankovskis, bet V. Elsbergs ar precīzām piespēlēm veidoja komandas sadarbību. Spēles beigās pretinieki vienus vārtus atguva, taču rezultāts 3:2 mūsējiem nodrošināja vietu pusfinālā.
 
Pusfinālā pretim stājās otra FK "Auda" komanda. Par prieku daudzajiem līdzjutējiem, mūsu puiši jau no pirmās minūtes pārņēmām iniciatīvu, ātri gūstot trīs vārtus un šokējot pretinieku, kurš bija ieguvis pirmo vietu A apakšgrupā. Turpinot aktīvi spēlēt un pārspējot pretinieka vārtsargu, kā arī pēc individuāliem reidiem pa laukumu, tālu un spēcīgu sitienu un soda sitienu rezultātā mūsējie izcīnīja pārliecinošu uzvaru 11:0. Šajā spēlē vārtus guva faktiski visi komandas spēlētāji.
 
Finālspēlē pret FK "Ozolnieki" mūsu sportisti turpināja uz iesāktās nots, tāpat kā pusfinālā jau no pirmās minūtes pārņemot iniciatīvu. Ar H. Japiņa gūtajiem diviem vārtiem tika izcīnīta pārliecinošu uzvaru ar 2:0, triumfējot arī visā turnīrā.
 
"Jelgavas kausa" uzvarētāji Carnikavas komandas sastāvā bija Artjoms Dmitrijevs, Kārlis Kehris, Martins Caune, Vestards Elsbergs, Filips Jankovskis, Henrijs Japiņš, Aleksandrs Līdums, Emīls Zonne un Ričards Mucenieks.
 
Šis turnīrs Carnikavas komandai bija kā viens no sagatavošanās posmiem pirms dalības lielā starptautiskā turnīrā, kurš 12.–14.oktobrī norisināsies Viļņā. Tajā startēs 24 komandas, to vidū tiks pārstāvēti arī tādi pazīstami futbola klubi kā Turīnas (Itālijā) "Juventus", Šveices „Lugāno", Minskas (Baltkrievijā) "Dinamo", Kaļiņingradas (Krievijā) "Baltika", FK "Tallinn" un citas.
 
I. Zvirbulis
 
 Share on Facebook Tweet