Drukāt

FOTO: Carnikavas rudens ZIBENS kross aizvadīts lieliskā gaisotnē

.

Rudens skrejiens AD 18-8424 Copy14. oktobrī sporta un aktīvās atpūtas centrā "Zibeņi" jau piekto gadu pēc kārtas norisinājās ikgadējais Carnikavas rudens ZIBENS kross.
 
Pasākuma dalībnieki šogad tika lutināti ar patiesi vasarīgiem laika apstākļiem, un īpašs prieks par daudzajiem viesiem no Rīgas, Talsiem, Ādažiem, Baldones, Cēsīm, Salaspils, Mārupes, Katlakalna, Siguldas, Valmieras, Jaunmārupes, Jelgavas, Ikšķiles, Ogres, Jaunpiebalgas, Preiļiem, Priekules, Jaunpiebalgas, Bauksas, Ilūkstes, Kuldīgas, Tukuma un Kocēniem, kas startēja sacensībās.
 
Pasākumā kā goda viesis bija uzaicināts Latvijas rekordists 400 m skrējienā Jānis Leitis, kurš ir bijis Londonas olimpisko spēļu dalībnieks un Eiropas U23 čempions tāllēkšanā.
 
Sacensības iesākās ar kopīgu vingrošanu un iesildīšanos, kuru vadīja Latvijas Bērnu un jauniešu sporta asociācijas trenere Sandra Krūma kopā ar J. Leiti.
 
Kā pirmie uz starta stājās paši mazākie – SV4 grupas dalībnieki, lai sacenstos 260 m distancē. Šajā skrējienā labas sekmes bija arī carnikaviešiem: 2. vietā – Mia Jasmīne Kļavniece, 3. vietā – Rūdolfs Purviņš. 2. vietu savās grupās izcīnīja: Kate Lejiņa (S6, 500 m distance), Beatrice Sproģe (S8, 880 m), Krista Grantskalna (S10, 1760 m), Aleksis Kalme (V10, 1760 m), Madara Kļavniece (SV12, 1760 m), Rūdolfs Graudiņš (V12, 1760 m). Savukārt 3. vietu izcīnīja Enno Ozoliņš V10 grupā, pieveicot 1760 m distanci.
 
Pēc bērnu grupu sacensībām Jānis Leitis izaicināja ikvienu Rudens ZIEBENS krosa dalībnieku skrējienam kalnā, kuru pats veica 14,20 sekundēs. Skrējiena paraugdemonstrējumā aktīvu dalību ņēma arī topošie sportisti, kuri skrēja kopā ar Jāni distances noslēguma daļu un varēja salīdzināt savu varēšanu ar sportista sniegumu.
 
Katrs dalībnieks, kurš piedalījās 2 km apļa skrējienā, varēja piedalīties Latvijas Bērnu un jauniešu sporta asociācijas izsludināto balvu "Kalna Pavēlnieks" un "Kalna Pavēlniece" izcīņā.
 
Pieaugušo grupās un distancēs carnikaviešiem vairāki labi rezultāti. Prestižajā un grūtajā Elites grupā vīriešiem (8 km) pārliecinošu 1. vietu izcīnīja Guntis Māliņš, savukārt Elites grupā sievietēm (6 km) Zane Liepiņa izcīnīja 3. vietu.
 
Tautas grupā (4 km) sieviešu grupā 3. vieta Laurai Kalniņai, bet šajā grupā vīriešiem četri carnikavieši izcīnīja vietu uzreiz aiz goda pjedestāla – 4. vieta Laurim Radionovam, 5. – Viesturam Kalmem, 6. – Jānim Spoģim, 7. – Guntim Jākobsonam. Supersmagajā klasē divu kilometru distancē 2. vietu izcīnīja Dailis Gubāts. V40 grupā (6 km) 2. vieta Viesturam Lejiņam, V60 grupā (2 km) – 1. vieta Vilnim Liepiņam, 2. vieta Raimondam Garenčikam.
 
Savukārt skrējienā kalnā titulus izcīnīja Mārtiņš Zemturis (viņš uzvarēja arī Supersmagajā 100 kg+ klasē), kurš Jānim Leitim zaudēja vien 1,65 sek, un Sandra Krūma, kura ieguva 4. vietu Tautas klasē dāmu konkurencē.
 
Paldies ikvienam dalībniekam par kopīgu aktīvas un jaukas atmosfēras radīšanu, Ilzei Tjarvei par gardo putru, Sarmim Ozoliņam un Jānim Innusam par trases sagatavošanu.
Īpaša pateicība par dalību un atbalstu sacensību goda viesim Jānim Leitim. Ceram, ka sportista klātbūtne kādu mazo censoni papildus motivēs sportot un sasniegt augstus rezultātus. Paldies sacensību galvenajam tiesnesim – starptautiskās kategorijas vieglatlētikas tiesnesim Gatim Ratniekam.
 
Pateicamies arī sacensību atbalstītājiem: "Biolat", "SilvExpo", veselīgo mušļu un putru ražotājam "Graci", "White Glo" un "Kabiles Muiža".
 
Sacensību rezultāti ŠEIT, skrējiena kalnā rezultāti ŠEIT.
 
Bērnu grupu sacensību fotogalerija ŠEIT.
 
Pieaugušo grupu sacensību fotogalerija ŠEIT.
 
E. Krūms
 Share on Facebook Tweet