Drukāt

Carnikavas mazie futbolisti uzvar turnīrā Igaunijā

.

Futbolisti11. novembrī Jogevā Igaunijā norisinājās SK "Tartu" organizētais starptautiskais futbola turnīrs 2010. gadā dzimušo puišu komandām "XVI SK10 Premium Cup. Carnikavas mazie futbolisti, izcīnot uzvaras visās spēlēs, triumfēja turnīrā.
 
Turnīrā startēja desmit komandu no Igaunijas un Latvijas. Vispirms divās piecu komandu grupās komandas izspēlēja viena apļa turnīru, pēc tam atbilstoši apakšgrupā ieņemtajai vietai norisinājās izslēgšanas spēles par vietu sadalījumu turnīrā.
 
Carnikavas komandu bija ielozēta vienā grupā ar četrām komandām no Igaunijas. No sportiskā viedokļa tas bija pozitīvi, jo viens no mērķiem, dodoties uz šo turnīru, bija uzspēlēt ar pēc iespējas vairāk komandām no kaimiņvalsts, lai varētu novērtēt savas prasmes uz Igaunijas komandu fona.
 
Turnīrs bija lieliski organizēts, spēles norisinājās plašā, gaišā sporta hallē ar labu grīdas segumu, kas futbolā ir ļoti būtiski. Pozitīvā atmosfēra motivēja puišus no pirmās spēles demonstrēt labas tehniskās un taktiskās prasmes, kas rezultējās teicamā sniegumā katrā spēlē. Apakšgrupā divi mači izvērtās salīdzinoši vienkārši, bet pret "Santos" un "MERKUUR Junior", kurās mūsējie uzvarēja attiecīgi ar 4:2 un 3:1, mūsējie ar pretiniekiem spēkojās līdzvērtīgās cīņās, liekot līdz pat šo spēļu noslēgumam panervozēt gan trenerim, gan līdzjutējiem, kas lielā skaitā bija ieradušies just līdzi puikām. Apakšgrupā puiši izcīnīja četras uzvaras ar kopējo vārtu attiecību 17:3.
 
Ceturtdaļfinālā pretim stājās otrā apakšgrupā pēdējo vietu ieņēmusī komanda JK "Tammeka". Jau pirmajā minūtē zaudētie vārti bija kā auksta duša, un pēc tam mūsējie ilgu laiku nevarēja pārņemt savās rokās spēles ritējumu, taču pamazām iniciatīva pilnīgi pārgāja carnikaviešu pusē un, veidojot daudzpusīgus uzbrukumus, mūsu puikas spēja lauzt spēles gaitu un izcīnīt uzvaru ar 4:2, iekļūstot pusfinālā, kur gaidīja tikšanās ar apakšgrupas pretinieku, FC "Santos".
 
Arī pusfināls izvērtās gana sarežģīts. Lai gan mūsējie izvirzījās vadībā ar 1:0, pretinieki nepadevās. Izmantojuši vairākas carnikaviešu kļūdas aizsardzībā, viņi pārņēma vadību ar 2:1. Liels prieks, ka Carnikavas puikas parādīja raksturu un komandas garu, gūstot trīs vārtus pēc kārtas un rezultātā izcīnot uzvaru un vietu finālā.
 
Fināla cīņā par turnīra galveno trofeju mūsējiem pretī stājās FC "Helios" (Veeriku), kas bija izcīnījuši pirmo savā apakšgrupā, turklāt uzvarot visās spēlēs ar teicamu vārtu attiecību 18:1. Pretinieks aizsardzībā bija zaudējis tikai vienus vārtus šajā turnīrā, un tas bija liels izaicinājums mūsu uzbrucējiem. Lai pārsteigtu pretinieku, carnikaviešu treneris šai spēlei bija izvēlējies aktīvu presinga taktiku, neļaujot pretspēlētājiem mierīgi un nesteidzīgi sākt uzbrukumus. Par prieku līdzjutējiem un pašiem spēlētājiem šī taktika nesa augļus, un jau pirmajās piecās minūtēs Carnikavas puikas guva trīs vārtus, tādējādi raidot pretinieku komandu nelielā "nokdaunā". Igauņi spēja nedaudz atgūties un, izmantojot carnikaviešu kļūdu aizsardzībā, panāca 1:3. Tomēr mūsēji savu spēle ritmu nebija pazaudējuši un guva vēl vienus vārtus, kas vienlaikus deva uzvaru gan spēlē, gan visā turnīrā un ļāva uzgavilēt carnikaviešiem un viņu līdzjutējiem!
 
Par turnīra labāko vārtsargu tika atzīts mūsu vārtsargs Artjoms Dmitrijevs, bet komandas vērtīgākā spēlētāja balvu saņēma Vestards Elsbergs. Uzslavu ir pelnījuši visi Carnikavas spēlētāji par parādīto raksturu, degsmi un vēlmi uzvarēt!
 
Vērtējot puišu sniegumu šajā turnīrā, bija prieks redzēt, ka komandai jau sāk parādīties savs "zīmējums" – laba pāreja no aizsradzības uzbrukumā, daudzveidīga ubrukumu veidošana un, galvenais, gūti vārti – gan pretuzbrukumos, gan no standarta situācijām (stūra vai soda sitieniem), gan ar galvu, gan izspēlējot "sieniņu" utt.
 
Apsveicam Carnikavas komandu ar teicamo rezultātu!
 
Turnīra uzvarētāji Carnikavas komandas sastāvā – Artjoms Dmitrijevs, Kārlis Kehris, Martins Caune, Vestards Elsbergs, Filips Jankovskis, Henrijs Japiņš, Aleksandrs Līdums, Emīls Zonne, Kristaps Klaucāns, Kristers Purmalis un Ričards Mucenieks.
 
I. Zirbulis
 
FOTO: Ģirts Kehris
 Share on Facebook Tweet