Drukāt

Toms Skujiņš finišē 9.vietā leģendārajā pasaules tūres klasikā “Strade Bianche”

.

Skujins komandas fotoCarnikavietis, Latvijas elites šosejas riteņbraucējs Toms Skujiņš ("Trek – Segafredo") 9. pasaules tūres klasikā "Strade Bianche", kas norisinājās Sjēnas pilsētā Itālijā, demonstrēja teicamu sniegumu un smagajā distancē 147 dalībnieku konkurencē finišēja augstajā devītajā vietā. Uzvaru guva francūzis Žiljēns Alafilips.
 
T. Skujiņš šajā leģendārajā sacīkstē startēja otro reizi karjerā. 184 km distancē bija jāpārvar 11 grants ceļa sektora posmi paugurainā reljefā (kopā 64 km). Par prieku Latvijas līdzjutējiem Toms distances noslēguma posmā bija spēja būt 15 braucēju lielā līderu grupā kopā ar brauciena favorītiem.
 
Noslēdzošajā grants sektora kāpumā (12 km pirms finiša) Toms Skujiņš, kurš cīnījās pēdējiem spēkiem, uz brīdi atpalika no savas grupas sportistiem, tomēr mirkli vēlāk atkal to panāca.
 
Mūsu sportists finiša līniju šķērsoja devītajā vietā, 1 minūti un 12 sekundes aiz uzvarētāja. Toms bija labākais starp "Trek – Segafredo" komandas braucējiem. Mirkļos, kad viņš uz laiku atpalika no titulētajiem viņa grupā esošajiem braucējiem, viņš vairākkārt spēja atkal tos panākt. Toms nopelnīja gan daudzo tūkstošu līdzjutēju aplausu, gan arī 60 UCI pasaules ranga punktus, kas ļoti nozīmīgi Latvijai cīņā par Tokijas Olimpisko spēļu kvalifikāciju.
 
Plašāku brauciena reportāžu lasiet www.lrf.lv
 Share on Facebook Tweet