Drukāt

Jaunie novada orientieristi gūst dubultu pieredzi Pasaules veterānu čempionātā orientēšanās sportā

.

7 WMOC Grieta Grantskalna 2.vieta W12 Open sacensībasNo 5. līdz 12. jūlijam Rīgā un Carnikavas novadā norisinājās Pasaules veterānu čempionāts orientēšanās sportā (WMOC), kurā piedalījās vairāk nekā 3600 sportistu no 41 pasaules valstīm.

6. un 7. jūlijā sacensības norisinājās pilsētvidē Rīgā: Dzegužkalnā un Vecrīgā, 9. un 10. jūlijā mežā vidējās distancēs Bumbukalnā, bet 11. un 12. jūlijā. Carnikavas novadā: treniņdistance Carnikavā piejūras mežā, bet 12. jūlijā fināla sacensības garajā distancē Lilastē pie Garezeriem.
 
Pasaules veterānu čempionāts noslēdzies ar Latvijas orientieristu izcīnītām 13 medaļām: vidējā distancē 2 zelta medaļas Alīdai Ābolai un Jānim Krūmiņam, bet garajā distancē 3 zelta medaļas (Irita Puķīte, Alīda Ābola, Jānis Krūmiņš) Visvairāk medaļu pasaules veterānu čempionātā Latvijā izcīnīja Zviedrijas orientieristi – 53 godalgas, no kurām 17 zelta, 20 sudraba un 16 bronzas.

Carnikavas novada orientēšanās kluba "Kāpa" biedri ne tikai piedalījās sacensībās savās vecuma grupās, bet arī ieguldīja lielu darbu sacensību organizēšanā un tiesāšanā: rezultātu nodrošināšana, distanču sagatavošana Garezeros, kontrolpunktu izlikšana un sargāšana, 1. starta brigādes pilnīga nodrošināšana, mantu glabātuves nodrošināšana. Dažādos darbos kā brīvprātīgajiem bija iespēja iesaistīties arī Carnikavas orientēšanās pulciņa bērniem un jauniešiem, tādejādi izbaudot Pasaules veterānu čempionāta atmosfēru. Bērni ne tikai veica dažādus pienākumus, bet arī spēja piedalīties Open sacensībās savās vecuma grupās sacenšoties orientēšanās prasmēs ar vienaudžiem no citām pasaules valstīm.

Labākos rezultātus sasniedza Krista Granskalna 1.vieta W10 grupā, Grieta Grantskalna 2.vieta W12 grupā un Marta Marija Birzkope ieņemot 5 vietu W14 grupā.

 Share on Facebook Tweet