Drukāt

Šosezon novadu veiksmīgi pārstāv četras jauno futbolistu komandas

.

Negu svetki-rits-1900Carnikavas bērnu un jauniešu futbola komandas aizvadījušas intensīvu treniņu, spēļu un turnīru periodu. Šajā sezonā pirmo reizi Carnikavu dažāda mēroga sacensībās pārstāvēja četras komandas – 2005., 2009., 2010. un 2011.gadā dzimušie zēni, kas kopā nospēlējuši 125 spēles.
 
No 14. līdz 16. jūnijam trīs mūsu komandas piedalījās Latvijas Jaunatnes futbola līgas organizētajā zēnu futbola festivālā "Stārķēna kauss" Staicelē, kurā sacensības tika organizētas interesantā formātā – katra vecuma komandu rezultāti netika vis skaitīti atsevišķi, bet iekļauti kopējā tabulā, un vietu izkārtojumu noteica starp futbola klubiem. Carnikavieši startēja teicami, izcīnot uzvaru turnīra kopvērtējumā. Turnīrā līdztekus spēlēm bija arī futbola elementu konkursi, un carnikavieši arī tur pierādīja meistarību, esot labākie klubu ieskaitē. Dažādas aktivitātes tika organizētas arī sportistu vecākiem, kurās visaktīvākie bija mūsējie, piedaloties gan spēlēs starp komandu bērnu māmiņām, gan tētiem, gan orientēšanās sacensībās u.c. Šādā sportiskā, aktīvā un emocionāli pozitīvā gaisotnē tika pavadītas trīs dienas, kas satuvināja gan ģimenes, gan saliedēja komandas.
 
Interesantu pieredzi Carnikavas jaunie futbolisti guva, piedaloties lielā starptautiskā turnīrā, kas no 1. līdz 6. jūlijam norisinājās Slovākijas pilsētā Prešovā. Dažādās vecuma grupās startēja 160 komandu no 13 valstīm. Carnikavas komanda 20 komandu konkurencē izcīnīja augsto 6. vietu, ceturtdaļfinālā tikai pēcspēles soda sitienu sērijā piekāpjoties turnīra finālistei, komandai no Ukrainas. Šajās sacensībās mūsējie spēkojās arī ar Baltkrievijas, Polijas, Slovākijas un Rumānijas komandām. Apakšgrupā tika aizvadītas astoņas spēles (pavisam sešu dienu laikā – 11 mači), t.sk. pret turnīra čempioniem – Rumānijas komandu – , kuriem līdzīgā cīņā Carnikavas puiši ar rezultātu 0:2 piekāpās vien mača galotnē. Līdz ar to mūsējie tikās laukumā ar abiem turnīra finālistiem, turklāt pierādījām, ka protam spēlēt futbolu labā līmenī.
 
2005. gada komanda kopā ar puišiem no Ādažiem piedalījās Latvijas čempionātā, kurā aizvadīja 11 spēles un Attīstības līgas B grupā ierindojās 3. vietā. Savukārt pārējās trīs komandas startē Latvijas Futbola federācijas Vidzemes čempionātā, kurā vislabākās sekmes ir 2010. gadādzimušo puišu komandai, kas uzvarējusi visās 15 spēlēs!
 
Ļoti labi rezultāti ir arī 2009. gadā dzimušo puišu komandai, kura sezonas sākumā tika izsēta B grupā (otrā spēcīgākā grupa), taču spēja pierādīt savu meistarību, izcīnot pirmo vietu šajā līmenī un iekļūstot A grupā starp spēcīgākajām Vidzemes čempionāta komandām. Turklāt vienā no posmiem mūsējie ieguva otro vietu starp visām Vidzemes reģiona komandām.
 
Carnikavas stadionā šovasar tika organizēti astoņi dažāda mēroga turnīri, kuros ir piedalījušās 80 dažāda vecuma komandas (ap 800 bērnu) no visas Latvijas. Starp šiem turnīriem jāizceļ "Carnikavas kausa" izcīņa, kura šogad norisinājās divās vecuma grupās – 2009. gada un 2010. gada komandām. Labāku rezultātu šoreiz sasniedz 2010. gadā dzimušie puiši, kuri izcīnīja pirmo vietu un ieguva Carnikavas kausu. Pirmo reizi šis turnīrs bija noorganizēts Carnikavas Nēģu svētku ietvaros, tādējādi vēl pastiprinot svētku gaisotni. "Carnikavas kausa" tika rīkots sadarbībā ar Latvijas Futbola federāciju, un esam gandarīti, ka turnīrs organizatoriski un sportiski tika novērtēts ar "teicami".
 
Vasarā tika noorganizētas vairākas dienas nometnes, turklāt vienā no tām nedēļas garumā piedalījās un vadīja treniņus treneris no Anglijas, Džordžs Hils Tailers, kurš patlaban strādā Austrijā, ir vadījis bērnu futbola nometnes Spānijā, Austrijā, ASV, Meksikā, Indijā u.c. Lielisku pieredzi guva ne tikai treneri, bet arī bērni, kuriem nodarbības noritēja pacilātā gaisotnē, turklāt treniņi tika vadīti angļu valodā. Puišiem tika doti dažādi futbola elementi ne tikai uz zaļā futbola laukuma, bet arī pludmalē, uz slapjas un slidenas virsmas, sporta zālē u.c. Ar Džordžu izveidojās labs sadarbība, un nākotnē plānots aizvest mūsu labākos sportistus uz treniņnometnēm ārzemēs, kurās piedalās bērni no visas pasaules.
 
Visas šīs aktivitātes nebūtu iespējamas bez atbalstītājiem, tāpēc futbolisti saka paldies Carnikavas novada pašvaldībai un sporta jokas vadībai, Carnikavas pamatskolai, Komunālservisam – gan par finansiālo, gan organizatorisko atbalstu, kā arī, protams, bērnu vecākiem par aktīvo līdzdalību, atbalstu un līdzi ju;sanu visas sezonas garumā.
 Share on Facebook Tweet