Drukāt

Kartinga braucējs Roberts Purmalis autosporta sezonu pabeidz ar trīskāršu vicečempionu titulu

.

Purmalis 800Atskatoties uz nule aizvadīto sezonu spēcīgajā Rotax Max klasē, kurā piedalās sportisti ar pieredzi Eiropas autosporta trasēs, Carnikavas novada jaunajam kartinga braucējam Robertam Purmalim tā sākās ne pārāk daudzsološi. Līdz ceturtajam posmam Latvijas čempionātā (LČ) Roberts katrās sacensībās piedzīvoja sadursmes, kuru rezultātā cīņa par pjedestālu bija jāsāk no pēdējās vietas.
 
Savukārt Ziemeļeiropas čempionātā, kurā Roberta dalību finansiāli atbalstīja arī Carnikavas novada dome, sportistam izdevās finišēt bez sevišķām tehniskām problēmām, lai gan pavisam bez sadursmēm neiztika. Nopietnākā no tām bija Somijas posmā leģendārajā trasē pie Helsinkiem, kurā ir braukuši visi Somijas F1 piloti. Šajās sacensībās viesu sportisti uzrādīja labākus rezultātus nekā mājinieki, tāpēc cīņa trasē notika katrā līkumā un katrā aplī. Sportisti riskēja, un tas kas bieži beidzās ar piešķirtām soda sekundēm un sadursmēm.
 
Vērtējot 2019. gada autosporta sezonas rezultātus, jāsecina, ka, pārvarot visas grūtības, R. Purmalim izdevies sasniegt sezonas sākumā nospraustos mērķus: vicečempiona tituls izcīnīts gan Ziemeļeiropas čempionātā sporta kartingiem "Rotax Nordic Challenge", gan LČ sporta kartingiem, gan arī Latvijas "Rotax" izaicinājuma kausā kartingiem.
 
Šobrīd jau ir sagatavota jauna tehnika ziemas čempionātam, kurš sāksies nākamā gada janvārī. Martā notiks intensīva gatavošanās nākamās sezonas startiem Latvijas un Eiropas trasēs, jo Roberts, pat vēl nesasniedzis noteikto vecumu, pāries uz nākamo sporta klasi, kurā jaunie sportisti brauc līdz pat 14 gadu vecumam.
 
14. septembrī ar ziemai sagatavoto jaudīgo tehniku Roberts testa režīmā startēja Lietuvas čempionāta pēdējā posmā Anīkšķu trasē, kur jau savā jaunajā "Rotax Mini Max" sporta klasē starp vecākiem un pieredzes bagātākiem sportistiem Roberts izcīnīja otro vietu.
 
Sportists, viņa ģimene un treneris pateicas visiem atbalstītājiem, Carnikavas novada domei, klubam "MRG Racing", "LLRaise", "ESL Marine", "Delfin Group Europe" par iespēju sasniegt augstus mērķus autosportā.
 
A. Purmalis
 Share on Facebook Tweet