Drukāt

Toms Skujiņš otro gadu pēc kārtas uz goda pjedestāla Varēzes velobraucienā

.

Skujins VarezeLatvijas čempions šosejas riteņbraukšanā grupas braucienā, "Trek – Segafredo" komandas velobraucējs, carnikavietis Toms Skujiņš otrdien Itālijā izcīnīja trešo vietu UCI HC kategorijas viendienu velobraucienā "Tre Valli Varesine". Pērn latvietis šajās sacensībās triumfēja.
 
Turpinot gatavošanos sezonas noslēdzošajai pasaules tūres klasikai – Lombardijas velobraucienam – kura provizoriskajā dalībnieku sarakstā ir arī Toms Skujiņš, otrdien Itālijā 99. reizi notika "Tre Valli Varesine", jeb Varēzes, velobrauciens. Toms Skujiņš, kurš pērn šajās sacensībās guva savu lielāko viendienu uzvaru, panākumu izcīnīja līderu grupiņas finiša spurtā.
 
Varēzes velobraucienā riteņbraucēji veica 197 kilometru garu un kāpumiem bagātu distanci. Trases izšķirošā daļa veda pa apli Varēzes pilsētā un tās apkaimē. 26,7 kilometru garajā aplī, kas tika veikts divas reizes, tika iekļauti divi izteiktāki un viens mazāks kāpums. Tieši beigu daļa šogad bija kāpumiem bagātāka nekā pērn.
 
Neilgi pēc dienas atrāviena, kas izdvās četriem sportistiem, izveidojās ļoti spēcīga līderu grupa 11 braucēju sastāvā. Sākumā tajā nebija neviena nebija neviena no Toma pārstāvētās komandas "Trek – Segafredo" vīriem, tādēļ tieši šī vienība uzņēmās atrāviena ķeršanu. Ilgstoši ķērājā pozīcijā kā pirmais bija tieši carnikavietis Toms Skujiņš.
 
Kad līdz finišam bija atlikuši mazāk nekā 15 kilometri, notika neparedzamais – pavadošais motocikls pēc apļveida krustojuma nepareizi novirzīja Sančesa tuvākos sekotājus. Lai arī favorītu grupiņa samērā ātri atgriezās trasē, tomēr visiem kā vienam tika laupīta iespēja pacīnīties par uzvaru. Tas izraisīja daudzu titulēto sportistu dusmas. Līdz šo atgadījumu iespēja pavērās sekotāju grupai, kurā brauca arī Toms Skujiņš. Šajā grupā, kas beigās noķēra arī Sančesu, bija 21 braucējs. Pēdējā kilometrā teicams izrāviens padevās slpvēnim Primožam Rogličam. Neviens no konkurentiem tam sekot nespēja. Toms Skujiņš izkaroja labu pozīciju grupā un finišēja trešajā vietā, zaudējot Dživani Viskonti. Toms tādējādi Varēzes velobraucienā uz goda pjedestāla kāpa otro gadu pēc kārtas.
 
Jāņem vērā, ka viņš Toms šajā reizē arī sekmēja iespēju par uzvaru cīnīties Mollemam. par Trešo vietu Toms nopelnīja ar 125 UCI pasaules ranga punktus. No 154 startējušajiem riteņbraucējiem Varēzes velobraucienā finišēja 79.
 
Pēc LRF sagatavotās informācijas
 Share on Facebook Tweet