Drukāt

Carnikavas jaunie futbolisti pēc sekmīgas vasaras sezonas izcīna uzvaru “Dinamo" Rudens kausā

.

Futbols 1 apgr 800Oktobra sākumā noslēdzās Latvijas Futbola federācijas (LFF) organizēto vasaras čempionātu bērnu un jauniešu komandām sezona, kurā pirmo reizi Carnikavu dažāda rakstura sacensībās pārstāvēja četras komandas – 2005., 2009., 2010. un 2011.gadā dzimušie zēni.
 
Īpaši jāuzteic 2010. gadā dzimušo puišu komanda, kura Vidzemes čempionātā izcīnīja uzvaru visās 20 spēlēs. Lai gan šajā vecumā netiek skaitīti punkti un veidotas turnīru tabulas, tomēr tik stabils un veiksmīgs sniegums priecē gan bērnu vecākus, gan citus līdzjutējus, kā arī sniedz gandarījumu par ieguldīto darbu un sasniegto rezultātu.
 
Labu sezonu aizvadīja arī 2009. gada komanda, kura čempionāta laikā spēja pacelties no B grupas uz labāko piecnieku jeb A grupu un kopvērtējumā 14 komandu konkurencē Vidzemē ieņēma augsto 4. vietu, kas ir nebijis rezultāts tajās vecuma grupās, kurās jau sezonas laikā tiek noteikta vietu secība. Līdz ar to nākošās sezonas čempionātu jau no pirmās kārtas šī komanda varēs sākt spēcīgākajā grupā! Jāizceļ, ka komandas sastāvā spēlēja liels skaits gadu jaunāku zēnu, jo ar 2009. gadā dzimušajiem spēlētājiem nepietiek, lai nokomplektētu "kaujas spējīgu" komandu. Bet, neskatoties uz vecuma atšķirību, puiši bija saliedēti un draudzīgi, kas, protams, sekmēja labu rezultātu.
 
2011. gadā dzimušo puišu komanda šobrīd vēl ir veidošanās procesā. Ar labām sekmēm šie sportisti piedalījušies gan Vidzemes čempionātā, gan arī dažādos turnīros Rīgā. Savukārt, 2005. gadā dzimušajiem, kas vēl nav pametuši aktīvo treniņprocesu, šobrīd jau jāsāk domāt par pakāpenisku pāreju uz pieaugušo futbolu, kas pēc LFF noteikumiem ir pieļaujams jau no 15 gadu vecuma. Tāpat perspektīvā jādomā arī par pieaugušo komandas izveidošanu Carnikavā, kas varētu startēt Latvijas čempionātā 2. līgā.
 
Pēc vasaras sezonas sākušies treniņi sporta zālē un jau aizvadīts pirmais rudens turnīrs telpās (8:8 spēlētāji), kas norisinājās "Elektrum" Olimpiskajā sporta centrā, Rīgā. "Dinamo" rīkotais turnīrs "Dinamo" Rudens kauss 2019 bija kā noslēgums intensīvo treniņu nedēļai skolēnu brīvlaikā, kad notika divi treniņi dienā.
 
Organizatori bija pulcējuši gana spēcīgu sastāvu, aicinot astoņas komandas - no Jūrmalas, Rīgas, Jelgavas, Babītes, Līvāniem, Iecavas un Carnikavas. Apakšgrupā tika izcīnīta uzvara ar 2:1 pret FK "Iecava" (vārtus guva Henrijs Japiņš) un 1:0 pret FK "Līvāni" (Ēriks Veldre), taču pēdējā spēlē puišiem pietrūka spēka, tāpēc piekāpās spēcīgajai FK "Jūrmala" ar 0:3. Tomēr divas pirmajos mačos izcīnītās uzvaras deva iespēju spēlēt pusfinālā, kur pretiniekos bija FK "Babīte" komanda. Spēles pamatlaiks noslēdzās ar neizšķirtu 2:2 (Filips Jankovskis – 2), kas nozīmēja, ka vieta finālā būs jānoskaidro ar pēcspēles soda sitienu sēriju. Šajā futbola elementā mūsu puiši izrādījās pārāki – vārtus pārliecinoši guva Kārlis Kehris, Filips Jankovskis un Henrijs Japiņš.
 
Finālā mūsējiem pretī stājās Jūrmalas komanda, pret kuru bija piedzīvots zaudējums apakšgrupā. Spēle izvērtās līdzvērtīga, vairāki vārtu gūšanas momentiem bija gan vienai, gan otrai komandai. Salīdzinot ar maču apakšgrupā, mūsu puiši bija labāk koncentrējušies, sakārtojuši aizsardzību, kā arī īstenoja labas pārejas pretuzbrukumos, visā finālspēlē radot spiedienu uz pretinieku vārtiem. Tomēr abu komandu aizsardzība šoreiz izrādījās meistarīgāka par uzbrucējiem, un spēle noslēdzās bez vārtu guvuma 0:0. Savs pārākums otro maču pēc kārtas carnikaviešiem bija jāpierāda soda sitienu sērijā. Arī šoreiz mūsējiem nervi izrādījās stiprāki, un pārliecinoši tika realizēti trīs sodiņi (Vestards Elsbergs, Filips Jankovskis un Ričards Mucenieks), līdz ar to "Dinamo" Rudens kauss Carnikavas rokās! Apsveicam puišus ar šo panākumu.
 
Šī kausa izcīņa ievadīja rudens sesiju bērnu futbolā, kura turpināsies līdz Ziemassvētkiem. Pieteikta komandas dalība trijos turnīros, un kā vērienīgāko no tiem jāizceļ "Ateitis Cup" Viļņā, kas ir vislielākais turnīrs Baltijā – tikai 2010. gadā dzimušo grupā vien startēs 46 komandas, starp tām pasaulē zināmu futbola klubu komandas - "Manchester City FC", Roterdamas "Feyenoord", Kijevas "Dinamo", Tbilisi "Dinamo", Maskavas "Spartak City Football" u.c.
 
"Dinamo Rudens kausa" ieguvēji Carnikavas komandā ir Artjoms Dmitrijevs, Kristers Purmalis, Kārlis Kehris, Ričards Mucenieks, Raivo Lavendels, Ēriks Veldre, Kristaps Klaucāns, Emīls Zonne, Vestards Elsbergs, Henrijs Japiņš, Filips Jankovskis, Edgars Galenieks.
 
Ivars Zvirbulis
 Share on Facebook Tweet