Drukāt

Carnikavieši uzvar “Sportland” kausa izcīņā futbolā

.

Sportland Cup Janvaaris 2020 800Sveicam Carnikavas novada jaunos futbolistus ar uzvaru "Sportland" kausa izcīņā, kas janvāra beigās norisinājās Rīgā! Turnīrā sacentās astoņas vienības no Latvijas: Tukuma, Ogres, Babītes, Jūrmalas, Rīgas un Carnikavas. Saskaņā ar nolikumu divas labākās komandas no divām apakšgrupām kvalificējās pusfinālam.
 
Carnikaviešiem pirmie pretī stājās FK "Tukums" jaunie futbolisti, ar kuriem katrā savstarpējā spēlē allaž ir bijusi līdzvērtīga cīņa par uzvaru. Arī šoreiz izvērtās līdzīga spēkošanās – ar vārtu gūšanas momentiem abiem sāncenšiem, tomēr veiksmīgāki un prasmīgāki izrādījās mūsu futbolisti, kuri gan tikai spēles otrajā pusē guva uzvaras vārtus. To ar lieliski izpildītu soda sitienu guva Kārlis Kehris – 1:0.
 
Otrajā mačā pret FS "Leevon", ar kuru mūsējiem nebija savstarpēju spēļu pieredzes un kurā spēlē futbolisti no Rīgas, Talsiem un Saldus. Jāteic, ka mūsējie nebija pienācīgi noskaņojušies spēlei un pieļāva nevajadzīgas kļūdas aizsardzībā, zaudējot vārtus, turklāt nespējot izveidot sakarīgu uzbrukumā. Rezultātā pelnīts zaudējums ar 0:1.
 
Tas apgrūtināja carnikaviešu izredzes kvalificēties pusfinālam. Situācija turnīra tabulā pirms pēdējā mača apakšgrupā liecināja, ka noslēdzošā spēle pret FK "Ogre" ir jāuzvar ar pēc iespējas lielāku rezultātu. Puiši to saprata un jau no pirmajām minūtēm izvērsa uzbrukuma ofensīvu pie pretinieka vārtiem, atklājot rezultātu jau otrajā minūtē ar Kristapa Klaucāna gūtajiem vārtiem. Pēc tam mūsējie guva vēl astoņus bezatbildes vārtus (Vestards Elsbergs – trīs gūti vārti; pa vieniem guva Ēriks Veldre, Ričards Mucenieks, Kārlis Kehris, Martins Caune, Raivo Lavendels), maču noslēdzot ar 9:0.
 
Šāds rezultāts Carnikavas komandai nodrošināja vietu pusfinālā, kurā pretiniekos bija FS "Jūrmala" futbolisti. Iepriekšējā kopīgo spēļu bilance 50:50 liecināja, ka gaidāma interesanta cīņa, un tā arī bija – jūrmalnieki jau no pirmās minūtes pārņēma iniciatīvu, veidojot pie mūsu vārtiem momentu pēc momenta, un jau spēles vidusdaļā carnikavieši nonāca zaudētājos ar 0:2. Tas mūsējiem bija neliels nokdauns, tomēr situācija nebija bezcerīga.
 
Operatīvi pārkārtojot mūsu spēlētāju izvietojumu uz laukuma, izvirzot vienu aizsardzības spēlētāju uz priekšu,tika pastiprināts uzbrukums. Protams, tādējādi riskējot situācijā, kad FS "Jūrmala" dotos asā pretuzbrukumā. Pārbīdes jau no pirmajām epizodēm nesa pozitīvu rezultātu, mūsējie pārņēma iniciatīvu un sāka veidot arī bīstamus momentus pie pretinieku vārtiem. Kad līdz spēles beigām bija atlikušas sešas minūtes, skaistu kombināciju izspēlēja Vestards Elsbergs kopā ar Ēriku Veldri un Kārli Kehri, kuras rezultātā K. Kehris pēc vairāku labu piespēļu izdarīšanas nonāca aci pret aci ar pretinieku vārtsargu un bija nekļūdīgs 1:2.
 
Tas komandai deva vēl lielāku ticību saviem spēkiem, un pēc minūtes Emīls Zonne pēc reida pa labo flangu iecentrēja nedaudz atpakaļ uz laukuma vidu, kur Vestards Elsbergs no soda laukuma līnijas ar labi mērķētu sitienu izlīdzināja rezultātu. Divu gūto vārtu iedvesmoti, Carnikavas futbolisti turpināja uzbrukt un vēl pēc divām minūtēm Vestards pēc precīzas Ērika Veldres piespēles, faktiski no tās pašas pozīcijas, no kuras jau guva komandas otros vārtus, atkārtoja panākumu, ļaujot Carnikavai pretendēt uz uzvaru. Spēles pēdējā minūtē sāncenši vairs neko nespēja izdarīt un carnikaviešu līdzjutēji varēja uzgavilēt – komanda tikusi finālā!
 
Vispatīkamākā atziņa par šo spēli – puiši spēj parādīt raksturu un kritiskos brīžos saņemties, sakost zobus un laust spēles gaitu.
 
Finālā vēlreiz pretī stājās FS "Leevon" komanda. Arī fināls iesākās pasmagi, jo daudz spēku un emociju bija iztērēts pusfināla spēlē. Pretinieki sāka aktīvi un neļāva Carnikavas spēlētājiem kontrolēt bumbu. Spēles gaita noturējās līdzīga līdz spēles vidum, kad pēc "nogulēta" "Leevon" spēlētāja reida no kreisās malas uz soda laukumu un teicama sitiena vārtu tālajā stūrī carnikavieši nonāca iedzinējos – 0:1. Arī šoreiz Carnikavas puiši spēja lauzt spēles gaitu: vispirms Kārlis Kehris ar netveramu sitienu no 20 m distances "cauršāva" pretinieku vārtsargu. Savukārt, kad līdz mača finālsvilpei bija atlikušas trīs minūtes, carnikavieši nopelnīja stūra sitienu un pēc Martina Caunes centrējuma Vestards Elsbergs ar galvu guva uzvaras vārtus. Pēdējās minūtēs pretinieks "savērpa karuseli" pie mūsējo vārtiem, taču pārliecinoši visas bumbas tvēra vārtsargs Artjoms Dmitrijevs. Līdz ar finālsvilpi varēja ļaut emocijām vaļu, jo tika izcīnīta turnīra galvenā balva un medaļas.
 
Par komandas labāko spēlētāju tika atzīts Kārlis Kehris. Komandā spēlēja Artjoms Dmitrijevs, Kristers Purmalis, Aleksandrs Līdums, Kārlis Kehris, Ričards Mucenieks, Henrijs Bukovs, Martins Caune, Kristaps Klaucāns, Emīls Zonne, Vestards Elsbergs, Henrijs Japiņš, Filips Jankovskis, Edgars Galenieks, Raivo Lavendels, Ēriks Veldre.
 
I. Zvirbulis
 Share on Facebook Tweet