Drukāt

Carnikavas jaunie futbolisti ar uzvaru turnīrā atsāk futbola sezonu pēc piespiedu dīkstāves

.

Futbols-4726. jūnijā Rīgā norisinājās futbola turnīrs 2010. un 2009. gadā dzimušajiem bērniem – "Vasaras kauss". Carnikavieši ar vienu komandu startēja 2010. gada grupā, bet astoņi spēlētāji tika iekļauti sadarbības partneru FK "Ādaži" komandas rindās.
 
Šis turnīrs izvērtās par rakstura, izturības un gribasspēka pārbaudījumu, vispirms jau tādēļ, ka bērni nebija piedalījušies sacensībās trīs mēnešus. Turklāt spēles norisinājās ekstremālos apstākļos, kad gaisa temperatūra pārsniedza +30 grādu atzīmi un mākslīgā seguma laukums bija pamatīgi uzkarsis. Tomēr apstākļi visām komandām bija vienādi, un priekšplānā izvirzījās ne tikai taktiskās cīņas, bet arī katra bērna sniegums.
 
Katrā vecuma grupā startēja sešas komandas. Lai noskaidrotu uzvarētāju, tās izspēlēja viena apļa turnīru. Pirmā spēle mūsējiem bija pret labi nokomplektēto un teicami sagatavojušos komandu no Jūrmalas sporta skolas, ar kuriem mūsu puiši jau izsenis sacenšas kā līdzīgs ar līdzīgu, uzvaras dalot uz pusēm. Arī šoreiz cīņa izvērtās interesanta, katrai komandai pārmaiņus pārņemot iniciatīvu. Veiksmīgāki izrādījās carnikavieši – mača izskaņā Vestards Elsbergs laukuma centrā izcīnīja bumbu, iespēlēja to uz labo malu brīvajam Filipam Jankovskim, kurš izgājienā pret vārtiem spēja veikt labu sitienu, un bumba ar vairākiem rikošetiem šķērsoja vārtu līniju. 1:0. Tika izcīnīta uzvara pirmajā spēlē pret spēcīgu pretinieku, turklāt pēc tik ilga pārtraukuma!
 
Otro maču carnikavieši aizvadījām pret FK "Mārupe", kas regulāri turnīros ir viens no pretendentiem uz vietu trijniekā. Arī šoreiz spēle izvērtās ļoti saspringta. Sākumā mūsējie izvirzījās vadībā, kad Martins Caune ar teicamu soda sitienu atklāja rezultātu. Tomēr pretinieki nepadevās, un vienā no epizodēm, aktīvi presingojot mūsu laukuma pusē, piespieda kļūdīties mūsējo aizsardzības līniju, izlīdzinot rezultātu. Pēdējā minūtē Vestards Elsbergs teicami apspēlēja vairākus sāncenšus, ielaužoties soda laukumā, taču tika neatļauti kavēts, klupināts un nopelnīja 10 m soda sitienu, kuru pats arī izpildīja. Diemžēl šoreiz vārtu stabs bija sabiedrotais FK "Mārupe" vārtsargam, un spēle noslēdzās 1:1.
 
Trešajā spēlē puikas nodemonstrēja tiešām skaistu futbolu, ar 3:0 neapšaubāmi pārspējot FK "Salaspils". Vārti tika gūti gan pēc skaistām izspēlēm, gan no distances, gan ar teicamu individuālu meistarību (Filips Jankovskis, Henrijs Japiņš, Vestards Elsbergs).
 
Pēdējos divos mačos priekšplānā izvirzījās viens no carnikaviešu vadošajiem uzbrucējiem – Henrijs Japiņš. Abas spēles pret Rīgas futbola skolas komandu un FK "Ādaži" uzvarējām ar 1:0 un abās Henrijs, demonstrējot individuālu meistarību, izcēlās ar vārtu guvumiem. Vispirms viņš laukuma centrā aizsūtīja "pēc piena" RFS komandas aizsargu, pēc tam apspēlēja vēl pāris pretspēlētāju un guva vārtus. Savukārt pēdējā spēlē, kad līdz tās beigām bija palikušas tikai pāris minūtes, Henrijs spēja izcīnīt bumbu pie pretinieka soda laukuma līnijas, izvirzīties sitiena pozīcijā un ar lielisku tālšāvienu tālajā vārtu stūrī izraut uzvaru un pirmo vietu turnīrā.
 
Jāuzsver, ka šī uzvara turnīrā nebija tikai uzbrucēju panākums, bet visas komandas darbs, kur katrs pildīja savas funkcijas savās pozīcijās. Lieliski vārtos darbojās Artjoms Dmitrijevs, visa turnīrā laikā kapitulējot tikai vienu reizi. Aizsardzību "cementēja" Kārlis Kehris, labi pa malām darbojās Ričards Mucenieks, Martins Caune un citi mūsu komandas sportisti.
 
Savukārt 2009. gada komandu turnīrā carnikavieši Emīls Galenieks, Ričards Rauga un Jurijs Siņakovs startēja FK "Ādaži" komandas sastāvā. Puiši jāuzteic par kopīgiem spēkiem izcīnīto 2. vietu, Emīls – par teicamiem vārtu guvumiem, Ričards un Jurijs – par labo darbību aizsardzībā.
 
Futbola sezona vēl tikai sākas, un vēl gaidāmi daudzi mači. Cerams, sekmīgajam iesākumam būs turpinājums!
 
Turnīrā piedalījās šādi Carikavas futbolisti:
Emīls Galenieks, Ričards Rauga, Kārlis Kehris, Kristaps Klaucāns, Aleksandrs Līdums, Reinis Sūna, Henrijs Bukovs, Lauris Ludboržs, Kristers Purmalis, Emīls Zonne, Ričards Trejs, Ričards Mucenieks, Filips Jankovskis, Jurijs Siņakovs, Vestards Elsbergs, Artjoms Dmitrijevs, Martins Caune, Raivo Livendals, Henrijs Japiņš.
 Share on Facebook Tweet