Drukāt

Carnikaviešiem medaļas un labi rezultāti Latvijas un Lietuvas čempionātā MTB XCO

.

renate-radionova-velo-2020Svētdien, 12. jūlijā, "Fischer" slēpošanas centrā Siguldā norisinājās vēsturē pirmais "Specialized" Latvijas un Lietuvas čempionāts kalnu riteņbraukšanā (MTB) Olimpiskā krosa (XCO) disciplīnā, kurā carnikavieši startēja ļoti labi.
 
Sacensības norisinājās 17 vecuma un meistarības grupās, kuras tika sadalītas piecos startos.
 
Pirmajā braucienā pārstāvēt Carnikavas godu uz starta līnijas stājās U14 zēni Rauls Ukins un Krišjānis Lejiņš, kuriem XCO trasē bija jāveic divi apļi. Jau no pirmajiem distances metriem izvērtās spraiga cīņa un vadošo sportistu pozīcijas brauciena laikā vairākkārt mainījās. Taču Carnikavas riteņbraukšanas grupas sportisti spēja saglabāt vēsu prātu un pareizi sadalīt spēkus, kas rezultējās ar izcīnītu otro vietu Latvijas čempionātā Raulam, savukārt Krišjānis palika vien soli aiz goda piedestāla, ieņemot 4. pozīciju. Labākais šajā braucienā bija "NN S,porta kluba" braucējs Gustavs Krasts, kurš kļuva par Latvijas čempionu.
 
Vecāko grupu pārstāvjiem, tai skaitā arī Renātei Rodionovai U18 grupā, bija jāveic trīs apļi. Konkurence meitenēm nebija liela, taču ļoti sīva. Renāte parādīja raksturu un izcīnīja godalgoto otro vietu Latvijas čempionātā, bet par čempioni juniorēm kļuva Evelīna Ermane-Marčenko.
Savukārt ceturtajā braucienā startēja paši spēcīgākie ELITE un U18 vīri, viņu vidū arī Kārlis Baltacis, Matīss Reinšmits un Edvards Vinters.
 
Nervus kutinošus mirkļus līdzjutējiem sarūpēja M. Reinšmits, kurš jau pirmajos kilometros piedzīvoja kritienu un rezultātā bija spiests zaudēt daudzas sacensību sākumā tik svarīgās pozīcijas. Taču Matīss parādīja lielisku cīņas sparu un ar katru apli uzlaboja savu pozīciju, finišā izcīnot cienījamo trešo vietu. Pārējo goda piedestālu aizņēma "KS Sporta kluba" pārstāvji Oskars Blumbergs (2.v.) un Ronalds Blumbergs, kurš kļuva par čempionu U18 grupā.
 
Kārlim trasē bija jāveic septiņi apļi, un visnopietnākajā konkurencē šoreiz nācās ierindoties septītajā vietā. Par čempionu jau otro gadu pēc kārtas tika kronēts vienīgais Latvijas profesionālais MTB braucējs Mārtiņš Blūms.
 
E. Smoļins
Foto - Agnis Melderis
 Share on Facebook Tweet