Drukāt

Carnikavas futbola veterāni izcīna otro vietu starptautiskā turnīrā Viļņā

.

Futenes 800 veterani 20204. jūlijā Carnikavas futbola veterānu komanda Lietuvas galvaspilsētā Viļņā piedalījās starptautiskā turnīrā, kas jau 24. reizi norisinājās par godu Lietuvas karaļa Mindauga kronēšanai.
 
Turnīrā vecuma grupā 50+ sacentās desmit komandas no Polijas, Lietuvas un Latvijas. Vispirms tika izspēlēts grupu turnīrs, un atbilstoši tajā ieņemtajai vietai notika abu grupu komandu spēles, lai noskaidrotu vietu sadalīju turnīrā. 
 
Carnikaviešiem pirmajā spēlē pretim stājās veterāni no Polijas "Baboszewo". Karstajos laikapstākļos spēle ritēja dinamiski un interesanti. Vispirms kļūdījāmies aizsardzībā un nonācām iedzinējos 0:1. Rezultātu izdevās izlīdzināt, kad Valērijs Soloveičiks, pretiniekiem negaidot, pieslēdzās uzbrukumam no laukuma dziļuma un raidīja bumbu precīzi vārtu tālajā stūrī. Polijas futbolisti metās atspēlēties, un vienā no epizodēm burzmā pie vārtiem viņiem izdevās izvirzīties vadībā. Lai gan poļi bija pārņēmuši iniciatīvu, carnikavieši spēja lauzt spēles gaitu un izlīdzināt rezultātu, ko pēc teicamas Sergeja Tovarišča un Valērija Soloveičika saspēles paveica Vadims Naumovs, noslēdzot centrējumu uz tālo vārtu stūri. Ar rezultātu 2:2 tika sagaidīts tiesneša svilpes fināla signāls.
 
Apakšgrupas otro maču aizvadījām ar spēcīgu komandu "Tauras" no Lietuvas pilsētas Taurages. Arī šī spēle noritēja bezkompromisa cīņā. Jāatzīmē, ka, neskatoties uz cienījamu vecumu, lietuvieši komandu bija nokomplektējuši ar augumā raženiem un dinamiskiem spēlētājiem, kas mūsu aizsargiem sagādāja nopietnas grūtības. Tomēr spēles sākuma spiedienu spējām izturēt un ar tehnisku saspēli pamazām sākām veidot arī vārtu gūšanas iespējas pie sāncenšu vārtiem. Vienā no pretuzbrukumiem Aleksandrs Glazovs ar lielisku piespēli izvirzīja Juriju Karašausku izgājienā viens pret viens ar pretinieku vārtsargu, un bijušais Latvijas izlases spēlētājs sita nekļūdīgi, gūstot uzvaras vārtus.
 
Trešajā spēlē tikāmies ar mūsu tautiešiem no Liepājas, kuru sastāvā bija iekļauti daudzi pieredzējuši spēlētāji, kas savulaik spēlējuši gan "Liepājas Metalurga" meistarkomandā, gan citās augsta līmeņa komandās. Liepājniekiem līdera lomu uzņēmās bijušais Latvijas izlases spēlētājs un viens no sava laika rezultatīvākajiem Latvijas virslīgas spēlētājiem Ainars Linards. Carnikaviešiem ik pa brīdim bija nepieciešama pat divu aizsargu piepūle, lai spētu tikt galā ar augumā raženo un tehnisko liepājnieku. Savukārt mūsu vārtos pārliecinoši darbojās Dmitrijs Fedorenko. Tomēr teicama savstarpējā sadarbība starp mūsu aizsardzības balstiem Jāni Munduru un Jāni Supi deva labu iespēju regulāri atņemt sāncenšiem bumbu un uzsākt uzbrukumus. Vienā no tiem atkal lieliski nospēlēja Sergejs Tovariščs, atdodot piespēli starp aizsardzības līnijas spēlētājiem Sergejam Pavlenko, kura centrējumu uz vārtu tālo stūri noslēdza Pēteris Špakovs. Pēc šādas spēles gaitas sīkstie kurzemnieki pamazām sāka veidot savu spēles scenāriju, līdz vienā no uzbrukumiem neizturējām spiedienu un liepājnieki izlīdzināja rezultātu. Kad līdz spēles beigām bija atlikušas piecas minūtes, Aleksandrs Glazovs, lieliski apvedot divus spēlētājus laukuma centrā, ar sitienu no distances atguva Carnikavas komandai vadību, tādējādi pierādīdams, ka ne jau velti ir bijušais Latvijas izlases spēlētājs. Uzvara 2:1 garantēja drošu iekļūšanu pusfinālā.
 
Apakšgrupā bija jāaizvada vēl viena spēle, kurā bez īpašām pūlēm ar rezultātu 5:0 apspēlējām krietni pagurušo komandu no Lietuvas ar futbola aprindās zīmīgu nosaukumu "Inter". Vārtu guvumi Jurija Karašauska, Aleksandra Glazova, Ivara Zvirbuļa, Pētera Špakova un Sergeja Tovarisča rēķinā.
 
Pusfinālā tikāmies ar vēl vienu komandu no Lietuvas – "Lampedžiai". Acīmredzot bijām saglabājuši vairāk spēka, jo spējām gūt divus bezatbildes vārtus, spēlē izceļoties Vadimam Naumovam, Aleksandram Glazovam, un rezultātā ar 2:0 izcīnott vietu finālā.
 
Fināls gan izvērtās pēc laukuma saimnieku, Viļņas komandas "Draugai" scenārija. Lai gan iniciatīva piederēja lietuviešiem, tomēr spējām likt pretī savus pretargumentus, lai nosargātu savu vārtu cietoksni neskartu. Tomēr, tuvojoties spēles izskaņai, labi nokomplektētā "Draugai" komanda ar biežām spēlētāju maiņām spēja kāpināt tempu un neilgi pirms mača noslēguma gūt uzvaras vārtus. Pirms fināla carnikaviešiem vairāki spēlētāji bija guvuši traumas, līdz ar to nācās iztikt bez maiņām, kas arī neļāva atspēlēties, lai gan pēdējā minūtē neizmantojām labu vārtu gūšanas iespēju.
Lietuvā katru gadu norisinās čempionāts veterānu komandām vecumā 50+, kas Latvijā šobrīd nenotiek. Lietuviešu komandas šim turnīram bija gatavojušās un demonstrēja patiešām saturīgu un interesantu futbolu. Arī Carnikavas komanda aizvadīja lielisku turnīru, guva vērtīgu starptautisku pieredzi un izcīnīja augsto otro vietu spēcīgās sacensībās.
 
Komandas sastāvs: Dmitrijs Fedorenko, Jānis Mundurs, Jānis Supe, Pēteris Špakovs, Ivars Zvirbulis, Aleksandrs Glazovs, Sergejs Tovariščs, Valērijs Solovejčiks, Sergejs Pavlenko, Jurijs Karašausks, Vadims Naumovs.
 
I. Zvirbulis
 Share on Facebook Tweet