Drukāt

Kalngalietis Artūrs Liepa uzvar Eiropas junioru kausa posmā triatlonā

.

Arturs Maris 800 1Talantīgais jaunās paaudzes Latvijas triatlonists, kalngalietis Artūrs Liepa svētdien, 6. jūnijā Ukrainas pilsētā Dnipro izcīnīja uzvaru Eiropas junioru kausa posmā, tiekot pie lielākā panākuma līdzšinējā karjerā - vēsta Latvijas triatlona federācija (LTF).
 
Latvijas sportisti kontinenta līmeņa sacensību sezonu sāka pirms nedēļas Olštinā, Polijā, kad Liepa peldēšanu pabeidza kā trešais, parādot, ka ir labā sportiskajā formā, bet vairāki riteņbraukšanā piedzīvoti kritieni lika ievērojami samazināt tempu un noslēgumā rezultāts bija pieticīgs. Pēc pāris dienu atpūtas mājās šīs nedēļas otrajā pusē Artūrs kāpa lidmašīnā un devās uz Ukrainu, kur viņam pievienojās arī šobrīd vadošais mūsu valsts elites grupas triatlonists Artjoms Gajevskis.

Tieši Gajevskis šoreiz startēja pirmais, vīru elitei Eiropas kausa etapā spēkojoties jau sestdien. Daugavpilietim noslēguma protokolā fiksēta 29. vieta starp 35 sportistiem. Peldēšanā un riteņbraukšanā Gajevskis bija augstākās vietās, bet skriešanā uzrādīja otro vājāko rezultātu, tāpēc atkrita vairākas pozīcijas zemāk. Uzvaru guva pasaules ranga 34. vietā esošais 2015. gada pirmo Eiropas spēļu bronzas ieguvējs Rostislavs Pevcovs no Azerbaidžānas, kurš finišēja pēc 51 minūtes un 20 sekundēm, kamēr Gajevskis atpalika nepilnas četras minūtes.

Svētdien no rīta starts pienāca arī Artūram Liepam. Kā stāsta pats atlēts, peldēšanas sākums bija ļoti grūts, jo, visiem sportistiem peldot kopā, tika piedzīvota liela kontaktcīņa. Tas latvietim licis pieņemt lēmumu pie pirmās pagrieziena bojas sākt atrauties no konkurentiem, kas arī izdevās. No ūdenstilpes Artūrs atkal izskrēja trešais, bet ļoti veiksmīga velosipēda paņemšana tranzītzonā ļāva jau pārņemt vadību. Riteņbraukšanas sākumā viņš nedaudz pagaidīja ungāru Gergu Julu Šūšu un pirmajā aplī abi sportisti veiksmīgi sadarbojās, regulāri mainoties un turot tempu. Otrajā aplī līderus noķēra spēcīgi sportisti no Turcijas un Ukrainas, līdz otrajai tranzītzonai braucot kvartetā. Šajā tranzītzonā Liepa tomēr iebrauca kā pirmais, bet no tās atkal izskrēja vienlaikus ar ungāru atlētu.

Artūrs stāsta, ka šo sacensību konkurenti viņam nebija zināmi, tāpēc skriešanas daļu sācis mierīgi, pētot situāciju, bet drīz sapratis, ka var ātrāk, kāpinot tempu un atraujoties. Kaut dažbrīd šķita, ka uzņemtais temps varētu būt par strauju, finišs vairs nebija tālu un Latvijas atlēts pārliecinoši izcīnīja lielāko uzvaru līdzšinējā karjerā.

No 18. līdz 20. jūnijam Austrijas pilsētā Kicbīlē paredzēts Eiropas sprinta un stafešu čempionāts, kurā Latvijas komanda piedalīsies ne tikai individuālajās sacensībās, bet arī stafetē. Artūrs Liepa pēc sacensībām Ukrainā pauž pārliecību, ka Austrijā viņš ieradīsies vēl labākā sportiskajā formā.
 
Attēlā Artūrs kopā ar tēvu un treneri Māri Liepu. 
 Share on Facebook Tweet