Drukāt

Pierīgas sportiskākā pašvaldība - Mārupes novads

.

Pārpublicēts no www.aprinkis.lv

Babītes novada Piņķos aizvadītas gadskārtējās Pierīgas novadu pašvaldību darbinieku sporta spēles. Piecpadsmit komandu konkurencē visai pārliecinošu uzvaru, apsteidzot tuvākos sekotājus ķekaviešus un ādažniekus, izcīnīja Mārupes novada pārstāvji.Pēc svinīgās atklāšanas ceremonijas un komandu prezentācijām pašvaldību darbinieki ar milzīgu azartu metās cīņā astoņās disciplīnās, vairāk nekā četru stundu garumā noskaidrojot labākās komandas un pat aizmirstot par bezmaksas pusdienām.

Kā ierasts, īpaša ievērība bija novadu domes priekšsēdētāju (vai izņēmuma kārtā – viņu vietnieku) sacensībām trīscīņā. Šoreiz "pagastveči" sacentās savdabīgā boulingā, šautriņu mešanā un veiklības uzdevumā ar koka raketi un florbola bumbiņu. Vislabāk veicās Saulkrastu novada domes priekšsēdētāja vietniekam Normundam Līcim. Otro vietu ieņēma Krimuldas novada domes priekšsēdētājs Guntars Grīnvalds un trešo – Mālpils mērs Aleksandrs Lielmežs. Vēl starp precīzākajiem un veiklākajiem bija Raimonds Čudars no Salaspils, Mārtiņš Bojārs no Mārupes un Valts Variks no Ķekavas.

Šķiet, lielāko popularitāti un interesi izpelnījas pludmales volejbola turnīrs "četri pret četri". Tāpat kā pērn uzvarēja mālpilieši ar kādreizējo "Radiotehniķa" meistarkomandas līderi, Mālpils sporta kompleksa vadītāju Valtu Mihelsonu priekšgalā. Finālturnīrā par 1.–3. vietu mālpilieši ar 21:14 uzvarēja ropažniekus un dramatiskā cīņā ar 23:21 carnikaviešus, kas noslēgumā ieņēma otro vietu. Turnīrā par 4.–6. pozīciju tālākās vietas sadalīja Mārupes, Inčukalna un Ķekavas bīčisti.

Futbola bumbas sitienos vārtos lieliskajā Piņķu stadionā vislabāk veicās laukuma saimniekiem – Babītes novada trijniekam Jolanta Ivanova, Eduards Harčuks un Jānis Šņore. Otrie precīzākie bija Ķekavas un trešie – Carnikavas novada "pendeļu" izpildītāji.

Lodes grūšanā pirmo vietu izcīnīja Ropažu novada komanda, kas apsteidza Stopiņu un Ādažu novadu, bet individuāli labākos rezultātus sasniedza ādažniece Janika Dzeguze (10,95 metri) un Stopiņu novada sporta organizators un vēl nesenais Latvijas vieglatlētikas izlases dalībnieks, vesera metējs Ainārs Vaičulens (13,44 m).

Biatlonā stafetē, kur pēc neliela sprinta skrējiena dalībniekiem bija jāšauj pa baloniem un kļūdas gadījumā jāskrien soda aplis, labāko rezultātu (1:13,59) sasniedza Mārupes novada kvartets Normunds Kārkls, Lauris Leitāns, Ilze Polnija un Jeļena Ābele. Aiz viņiem Sējas novada (1:19,28) un Ķekavas novada (1:20,09) "biatlonisti".

Orientēšanās labirintā pirmo vietu komandu vērtējumā izcīnīja Carnikavas novada pārstāvji Daiga Kalnbērziņa un pasaules rogaininga čempionātu laureāts Rolands Laveiķis, kurš sasniedza labāko rezultātu starp vīriem. Starp dāmām veiksmīgākā kontrolpunktu meklēšanā bija ādažniece Sarmīte Baķe, kura palīdzēja komandai ieņemt trešo vietu, – otrajā ierindojās Ropažu orientieristi.

Stafešu skrējienā "Ātrie un veiklie" pirmās trīs vietas ieguva Ķekavas (Lāsma Veilande, Laura Kauliņa, Mārtiņš Egle, Edijs Biļkins), Mārupes un Babītes pašvaldību darbinieki, bet airēšanās stafetē, kas notika turpat Piņķu ūdenskrātuvē, labāko trijniekā ādažnieki (Janika Dzeguze, Maija Dadze, Gundars Leonovičs, Dzintars Kronbergs), mārupieši un mālpilieši.

Pēc sacensību rezultātu apkopošanas izrādījās, ka vislabāk kopvērtējumā veicies sportiskajiem mārupiešiem, kuri, rēķinot atsevišķos sporta veidos nopelnīto vietu summu, bija savākuši 35 punktus. Otrajā vietā ierindojās Ķekavas novads (50 p.), trešajā – Ādažu novads (51,5 p.).

Labāko sešniekā iekļuva pagājušā gada spēļu saimnieki un čempioni Mālpils novada pārstāvji (52 p.), kā arī Ropažu (56 p.) un Carnikavas (56 p.) pašvaldību darbinieki. Tālākajās vietās ierindojas mājinieki Babītes novada sportisti (57 p.), Olaines (60), Saulkrastu (65), Inčukalna (72), Sējas (78), Salaspils (78), Stopiņu (79), Krimuldas (85) un Baldones (85,5) novada pārstāvji.

2013. gada Pierīgas pašvaldību sporta spēles turpināsies 3. septembrī, kad Baldonē notiks sacensības krosa skrējienos, bet divas dienas vēlāk Saulkrastos sacentīsies Pierīgas labākie šautriņu metēji.

Rezultāti

 Share on Facebook Tweet