Drukāt

Orientieristi labi uzsāk rudens sezonu Siguldā

.

Karlis Baltacis V21E 3.vieta

Pēc mēnešu ilgā pārtraukuma orientieristi Siguldā atklāja rudens sezonu ar Siguldas kausa sacensībām, kuras norisinājās 10. un 11. augustā Turaidā. Dalībnieku vidū bija carnikaviešu pulciņš.

Šoreiz abās dienās dalībniekus sagaidīja garās distances. Apvidus, kā jau tas šajā reģionā raksturīgs, piedāvāja gravu tīklojumu ar stāvām nogāzēm, maz ceļiem un ļoti aizaugušiem mežiem. Šādi apvidi prasa ļoti specifiskas iemaņas- labi izvēlēties savas skriešanas trajektorijas, lai apskrietu dažādas aizaugušas vietas: sagāztus kokus, precīzu orientēšanos, jo kļūdas šādā „lēnā” apvidū prasa daudz laika, labu virziena izjūtu un savā ziņā arī veiksmi. Abās dienās bija līdzīga plānojumu distances- iesākums pa gravām un beigās sekoja līdzens, taču ļoti viltīgs apvidus ar ļoti „plūstošiem” objektiem, kurā neko nevar atvinnēt, bet toties ļoti viegli zaudēt daudz laika. Otrajā sacensību dienā gana daudz visu apgrūtināja naktī nolijušais lietus daudzums, kas mālaino augsni padarīja ļoti slidenu, tādejādi radot problēmas pārvietoties pa nogāzēm.

Šoreiz jāizceļ Kārļa Baltača sniegums elites grupā, kurš abas dienas rādīja stabilu sniegumu, neskatoties uz to, ka šādā apvidū nejūtas pārāk komfortabli. Gala rezultātā izcīnot augsto 3. vietu kopvērtējumā, kas arī bija augstākais latviešu sniegums šajā grupā. Kārlis zaudēja igaunim Timo Sildam nedaudz vairāk par 14 minūtēm, otro vietu izcīnīja pasaules čempions stafetē no Krievijas Dmitrijs Cvetkovs.

 No carnikaviešiem vēl jāatzmē Gunārs Ostups, kurš otrajā dienā spēja izcīnīt uzvaru, tomēr pirmajā dienā tika zaudēts pārāk daudz, lai kāptu uz pjedestāla kopvērtējumā. Pārējo starti: L.Nelsone un G.Ostups 4.v.,T.Kosmačeva 5.v.,E.Indrāns un S.Šadrins 6.v. Šīs sacesības var uzskatīt par labu treniņu pirms Latvijas čempionāta vidējā distancē un stafetē, kas norisināsies septembra sākumā ļoti līdzīgā apvidū pie Cēsīm.

Nākamais Latvijas kausa posms „Malienas kauss” norisināsies Alūksnes apkārtnes mežos 17. un 18. augustā.

Ar pilniem rezultatiem var iepazīties: http://www.ba2.lv/rezultati/index.php?s=kauss&gs=2013
 Share on Facebook Tweet