Drukāt

Carnikavieši iekaro "Vienības brauciena" goda pjedestālu!

.

DSC 0799 2 1024x681DSC 0799 2 1024x681

Svētdien, 8. septembrī Siguldā norisinājās 23.Latvijas Riteņbraucēju Vienības brauciens, kurš pulcēja rekordlielu dalībnieku skaitu – vairāk kā 5200 riteņbraucējus. Prestižajā, 102 km garajā, LOK sporta distancē pirmo vietu izcīnīja carnikavietis Toms Skujiņš, savukārt 36,5 km garajā tautas braucienā trešās vietas ieguva novada velosporta entuziasti – Justīne Brūvere un Jānis Kaupe.


Ar lielu interesi tika gaidīts finišs 102 km garajā sporta distancē, jo piedalīties Vienības braucienā bija ieradušās virkne pasaules mēroga riteņbraukšanas zvaigznes, tostarp vairākkārtējais pasaules čempions no Lielbritānijas – Marks Kavedišs. Liels prieks un sajūsma valdīja carnikaviešu līdzjutēju rindās, kad finiša taisnē pirmais no visiem parādījās neviens cits kā mūsu novadnieks – Toms Skujiņš, distanci veicot 2 stundās, 18 minūtēs un 25 sekundēs. Toms Skujiņš, kurš pārstāv „Rietumu - Delfin" komandu intervijā pēc finiša: „Esmu priecīgs par uzvaru. Temps mūsu distancē tika turēts pietiekoši augsts. Izšķirošo izrāvienu veicu Siguldas kalna sākuma daļā aiz Gaujas tilta. Lai arī pašam nedaudz šķita, ka konkurenti tuvojās, tomēr tas man neliedza turpināt savu uzņemto tempu un izcīnīt uzvaru".

Vislielākais dalībnieku skaits bija 36,5 km garajā tautas distancē – uz starta izgāja vairāk nekā 3500 riteņbraucēju, tostarp vairāk nekā četrdesmit Carnikavas novada komandas dalībnieki. Justīne Brūvere 1165 dāmu konkurencē izcīnīja godpilno trešo vietu, distanci veicot 55 minūtēs un 15 sekundēs. Arī Jānis Kaupe, neskatoties uz kritienu distancē, kāpa uz goda pjedestāla trešā pakāpiena. Atgādinām, ka arī pagājušā Vienības braucienā J.Brūvere ieguva trešo vietu, savukārt šī gada jūnija sākumā Justīne izcīnīja pirmo vietu „Tele 2 Rīgas velomaratonā".

DSC 0838 1 511x768
Latvijas Riteņbraucēju Vienības brauciens, kuru organizē Igo Japiņa Sporta aģentūra, šogad tika veltīts prestižā velobrauciena „Tour de France" simtgadei. Katru gadu šajos riteņbraucēju svētkos piedalās ļoti daudz Carnikavas novada iedzīvotāji. Arī šogad uz starta līnijas trijās dažādās distancēs stājās vairāk, kā četrdesmit carnikavieši.

Informāciju sagatavoja,

Ieva Kozlovska

Carnikavas sporta centrs

Tālr. +371 29561366

E-pasts:

www.sports.carnikava.lv

 Share on Facebook Tweet