Drukāt

Latvijas čempionāts orientēšanās sportā

.

7. un 8.septembrī Ģikšos, Amatas novadā, notika Latvijas Čempionāts orientēšanās sportā vidējā distancē un stafetē. Vidējā distancē startēja nedaudz vairāk kā 600 dalībnieki, bet trīs etapu stafetēs piedalījās 160 komandas. Elites grupās, it īpaši vīriešu elitē, bija ļoti liela konkurence, un stafetēs notika spraiga cīņa par Latvijas čempionu titulu. Diemžēl, augstas klases sportists un elites skrējējs no Carnikavas Kārlis Baltacis šoreiz nevarēja piedalīties un cīnīties par medaļu, esošās traumas dēļ.

 


Vidējā distancē par Latvijas čempiona titulu kopā cīnījās 12 sportisti no Carnikavas. Orientēšanās apvidus šim mačam bija izvēlēts ļoti grūts un sarežģīts gan tehniskā ziņā, gan fiziski, slapjo purvu un ļoti grūti skrienamo mežu dēļ. Taču tas neliedza mūsu sportistiem izcīnīt labas vietas un pat zelta medaļu.

V16 grupā Edgaram Indrānam 10.vieta. bet Reinim Jurjānam - 24. Spēcīgajā elites vīriešu konkurencē V21E 24.vietu izcīnīga Emīls Ūdris, un 28.-Edgars Bričonoks. S21A grupā Katei Dūdelei 13.vieta, Sergejam Šadrinam 9.vieta. S50 grupā 4.vietu ieguva Ilze Laure, bet S55 grupā 11.vietu- Tamāra Kosmačeva. V55 grupā Rolands Laveiķis ierindojās 4.vietā. Mūsu vispieredzējušākais skrējējam šoreiz nepaveicās-Gunāram Ostupam V75 grupā -9.vieta.

Noteikti jāizceļ un jālepojas ar mūsu 3 medaļu ieguvējiem.

Bronzas medaļu ieguva arī pieredzējušais skrējējs Pēteris Novikovs V70 grupā. Bet par šī gada Latvijas čempioni orientēšanās sportā vidējā distancē kļuva Madara Šadrina S20 grupā.

Carnikavieši startēja arī nākamās dienas stafetēs, kopā veidojot deviņas 3 cilvēku stafešu komandas. Katrā ziņā cīņa visās grupās bija ļoti spraiga, un mūsējie cīnījās godam. Dažās grupās carnikavieši startēja kopā arī ar saviem kluba biedriem. Rezultāti ir šādi: V14 grupā- - 7.vieta (Edgars Karnītis, Reinis Jurjāns, Māris Kalniņš), S16 grupā- 3.vieta (Laura Nelsone, Agnese Rudzīte, Austra Zušēvica), V16 grupa cieta neveiksmi- 4.vieta (Edgars Indrāns, Uldis Upītis, Kristers Aparjods), S21 grupā- 4.vieta( Kate Dūdele, Irita Puķīte, Madara Šadrina), V21 grupā- 6.vieta (Edgars Bričonoks, Ainārs Lupiķis, Jānis Peilāns) un 14.vieta (Reinis Putniņš, Emīls Ūdris, Kārlis Kosmačevs) S145 gupā- 9.vieta (Tamāra Kosmačeva, Lauma Žilko, Līga Blanka), V145 grupa- 4.vieta (Sergejs Šadrins, Varis Peisenieks, Juris Šinke), V195 grupā godam izcīnīja 2.vietu (Pēteris Novikovs, Gunārs Ostups, Rolands Laveiķis )

Līdz sezonas beigām ir atlikušas vēl pāris sacensības, novēlēsim mūsu sportistiem izturību un vēl lielākus panākumus turpmāk!

Rakstu sagatavoja Madara Šadrina.

 Share on Facebook Tweet