Drukāt

Orientēšanās Somijā un Zviedrijā

.

Orientēšanās Somijā un Zviedrijā.

Oktobra 1.nedēļas nogalē Latvijas orientēšanās jauniešu/junioru izlase devās uz ikgadējām draudzības sacensībām- ''Baltijas Junioru kauss'', kurās piedalās dalībnieki no 6 valstīm(Latvija, Zviedrija,Somija, Polija, Igaunija). Sacensības katru gadu notiek kādā no šīm valstīm, un šogad tās bija Somijā. Sacensības norisinās 2 dienas, pirmajā dienā ir individuālā garā distance, bet otrajā-jauktā stafete, kurā no katras valsts startē 5 komandas ar 6 cilvēkiem, pa vienam no katras grupas (SV16, SV18, SV20). Sacensību beigās tiek sadalītas vietas arī valstu savstarpējā konkurencē.Šogad (kā jau vairākus gadus pēc kārtas), Latvijas izlasi W20 grupā pārstāvēja Carnikavas orientieriste- Madara Šadrina, kura lielu pateicību saka Carnikavas domei, par līdzfinansiējumu. Individuālajā distancē Madara ieguva 9.vietu, kas ir labs rezultāts, taču Madara to komentē šādi: '' Sacensībās ieņēmu 9.vietu no 30 dalībniecēm, ar ko esmu diezgan apmierināta, taču mērķis jau tomēr bija TOP6, kas nemaz nebija tik tālu, vien 2 minūtes. Labāku rezultātu neizdevās uzrādīt pieredzes trūkuma dēļ, skrienot Skandināvijas mežos, kuru īpatnība ir ļoti akmeņainā augsne, kas ievērojami atšķiras no Latvijas mežiem, kā rezultāta nevarēju attīstīt savu maksimālo ātrumu.''

Stafetē Madara startēja Latvijas 1.komandā, palīdzot izcīnīt 5.vietu, ar kuru gan viņi nebija apmierināti, jo bija pāris dalībnieki, kas neparādīja savu labāko sniegumu mežā. Valstu savstarpējā konkurencē Latvija izcīnīja godpilno 2.vietu, pārāka bija Zviedrijas izlase.

Nākamajā nedēļas nogalē Madara Šadrina kopā ar orientēšanās klubu ''Kāpa'' devās uz Zviedrijas mežiem, lai cīnītos vienās no lielākajām klubu stafetēm- ''25-Manna'', kas ir 25 cilvēku stafetes. No Latvjas šajāssacensībāsregulāri startēOK"Kāpa". No Carnikavas šo klubu pārstāvēja Edgars Indrāns, Laura Nelsone, Linda Nelsone, Sergejs Šadrins, Rūdolfs Šadrins un Paulis Bričonoks.

Šajās stafetēs ''Kāpas'' galvenais mērķis ir pārspēt savu līdzšinējo labāko rezultātu (68.vieta), kā arī iegūt pieredzi, skrienot Skandināvijas mežos. Šogad viņi izcīnīja tikai 112 vietu, kas ir diezgan augsta vieta, jo stafetēs kopumā piedalījās 392 komandas. ''OK Kāpa'' bija vienīgā komanda no Baltijas valstīm šajās sacensībās.

 Share on Facebook Tweet