Drukāt

Carnikavas basketbolisti ar zaudējumu noslēdz veco gadu

.

Pirmdien, 16.decembrī, Carnikavā norisinājās LBL3 spēle starp Carnikavas un RTU komandām.

Līdz pirmās ceturtdaļas vidum carnikavieši izvirzījās vadībā 10:6, brīdi, lai arī iepriekšējās spēlēs tika piedzīvoti zaudējumi no krietni iekrāta kapitāla pirmajā puslaikā, šķita, ka spēle aizies viegli un carnikavieši spēs uzvarēt. Tomēr jau sāka iezīmēties spēles disciplīnas problēmas komandā, kuru rezultātā tika pieļautas rupjas kļūdas. Zemā metienu precizitāte neļāva vēl vairāk kāpināt rezultāta starpību pat tad, kad viesiem jau bija piezīmju norma. Lai arī ceturtdaļa tika uzvarēta ar 21:11 spēles raksturs nepārliecināja skatītājus.

Otrajā ceturtdaļā spēle izlīdzinās un precizitātes pārsvars vienu brīdi pat ļauj viesiem rezultātu izlīdzināt. Redzams, ka carnikaviešu kapteinim Ivaram Lubānam trauma liedz spēlēt ar pilnu atdevi, kas manāms visā spēles zīmējumā kopumā. Jāvēl Ivaram pēc iespējas ātrāka izveseļošanās. Lai arī ļoti centās Kristaps Odziņš viņu aizstāt, tomēr vienatnē to izdarīt ir ļoti sarežģīti, Rūdolfs Šleiners un Ojārs Lipsbergs vēl īsti nespēj izturēt augumā garo ārējās līnijas pretspēlētāju spiedienu. Saspēles vadīšana šobrīd ir nopietna carnikaviešu problēma, bez kuras risināšanas augsta rezultāta iespējamība ir minimāla. Komandai kopumā ir jāsaprot un dzelžaini jāpanāk, ka bumba uzbrukumā jākustina ir daudz ātrāk!

Puslaiks noslēdzas 34:32 mājinieku labā.

Otrais puslaiks sākas ar viesu ofensīvu, kuras rezultātā mājinieki līdz ceturtdaļas beigām zaudē jau ar 49:57.

Tas, ka nav spēles disciplīnas un pašaizliedzīgas cīņas aizsardzībā liecina tas, ka bieži vien no distances met spēlētāji, kuriem tas nebūtu jādara, vai arī tas, ka netiek gūti grozi no groza apakšas, vai vairākas atlēcošās bumbas pēc kārtas savā soda laukumā. Bez tā spēli vinnēt ir ļoti sarežģīti. Iepriecina Toma Vandāna spēles izpildījuma kāpums, kas pārvēršas gūtajos punktos. Pavisam droši var teikt, ja šajā spēlē ar šadu atdevi spēlētu visa komanda Carnikava vinnētu vismaz ar +20. Rolands Dovgjallo šoreiz nespēj parādīt gaidīto spēli, lai arī gūto punktu skaits ir virs vidējā.

Lai arī paņemts prāvs skaits atlēkušo bumbu, šoreiz pagalam neveiksmīga spēle ir Kristapam Briedim - tikai trīs punkti... tikpat cik Ojāram Lipsbergam. Viesu rindās ļoti aktīvi ir Eduards Grabovskis un Ritvars Aņisimovs, kuri veic lielu ieguldījumu veidojot savas komandas spēles rokrakstu. Tik daudz labi sagatavotu un slikti segtu "mazo" spēlētāju "lay-up" caurgājieni nebija redzēti, ja nu vienīgi Toms Provejs vai Kaspars Rubenis tur varētu sacensties.

Sezonas laikā ir bijušas spēles, kad carnikavieši veiksmīgi neitralizē pretinieku punktu mašīnas un saspēles vadītājus neļaujot tiem pat nokļūt pie bumbas, taču šoreiz tas nebija manāms, piemēram, Jānim Ābolam galīgi nepadevās spēle pret masīvajiem un gana kustīgajiem pretinieku uzbrucējiem ne aizsardzībā, ne uzbrukumā - tikai viens punkts! Nav šaubu, ka Jānis izdarīs secinājumus un spēli uzlabos krietni - to no viņa gaida visi! Gaida arī Jāni Pētersonu, kurš šajā spēlē nepiedalījās.

Ceturtajā ceturtdaļā mājinieki cenšas atspēlēties, taču viesi izmanto pārāk vājo spēli aizsardzībā panāk pat 20 punktu pārsvaru un spēles beigās rezultāts ir 82:67. Nu neko nevar tak izdarīt ar 36% 2punktu metienu precizitāti, ja aizsardzībā nav pieci "lidojoši rodmeni"!

Skatītāji, protams, nav apmierināti ar rezultātu un visi saprot, ka nopietni jāpastrādā sezonas pārtraukumā, lai kopīgi pagrieztu restartēta sviru un, Jaunajā gadā spētu turpināt cīņu par iekļūšanu play-off un čempionāta medaļām. Nav visa Pasaule sazvērējusies pret Carnikavu - tieši otrādi - tai patīk tā!

Tiekamies Jaunajā gadā - carnikaviešiem vecā gada bedres ir krietni pārbaudījušas amortizatorus!

 Share on Facebook Tweet