Drukāt

Carnikavā godināti pagājušā gada veiksmīgākie sportisti!

.

Piektdien, 21.februārī Carnikavā, tautas namā „Ozolaine" norisinājās ikgadējais pasākums „Carnikavas novada sporta laureāts 2013", kura laikā ar naudas balvām un pateicības rakstiem tika sveikti pagājušā gada četrdesmit deviņi novada veiksmīgākie sportisti un deviņi viņu treneri. Tāpat piemiņas balvas saņēma 2013. gada populārākie sportisti, treneri un gada sportiskākais novada deputāts, kurus noteica Carnikavas iedzīvotāji speciāli veiktā aptaujā.Iepriekšējā gadā vislielākie panākumi bija novada orientieristiem un cīņas sporta veidu pārstāvjiem – džudo, sambo un kikboksā. Tā piemēram Mārtiņš Upinieks Starptautiskajā čempionātā kikboksā ieguva bronzas medaļu, Ralfs Rūsiņš Eiropas jaunatnes Olimpiskajā festivālā izcīnīja 5.vietu džudo, Linda Circene ieguva 12.vietu Pasaules čempionātā sambo.

Kā zināms, orientēšanās sports jau izsenis bijis populārs sporta veids daudzu carnikaviešu ģimenēs vairākās paaudzēs pēc kārtas - Edgars Bričonoks Pasaules čempionātā orientēšanās sportā izcīnīja 7.vietu, bet viņa mamma – Laima Klauža Latvijas čempionātā orientēšanās sportā ieguva 1.vietu. Par labiem sasniegumiem orientēšanās sportā naudas balvas saņēma vēl vienpadsmit novadnieki.

Jau otro gadu pēc kārtas Carnikavas novadu veiksmīgi pārstāv Miglānu ģimene tādā sporta veidā kā petanks – mamma Ginta un meita Laura pērn izcīnījušas 1.vietu Latvijas čempionātā petankā, bet tētis Māris un dēls Gatis – 2.vietu Latvijas čempionātā. Miglānu ģimene bija arī tie, kas aizvadītajā vasarā pārstāvēja Latviju Pasaules čempionātā petankā.

Savukārt, visās lielākajās skriešanas sacensībās ar lieliskiem panākumiem Carnikavas novadu prezentē Lūšu ģimene – Ināra Lūse pērn izcīnījusi 2.vietu Pasaules spēlēs veterāniem, Kārlis Lūsis ieguvis pirmo vietu kalnu skriešanas lielākajā pasākumā Latvijā un Jānis Lūsis ieguvis bronzas medaļu Latvijas veterānu čempionātā.

Milzīgiem sportiskiem panākumiem bagāts iepriekšējais gads bijis mūsu novada riteņbraucējiem – pērnā gada labākais Latvijas riteņbraucējs, carnikavietis Toms Skujiņš izcīnījis 5.vietu Pasaules čempionātā riteņbraukšanā. Labākā novada riteņbraucēja Justīne Brūvere „Tele2 Rīgas velomaratonā 2013" kāpa uz goda pjedestāla augstākā pakāpiena, bet Latvijas riteņbraucēju Vienības braucienā izcīnīja 3.vietu. Vienības braucienā 3.vietu vīru konkurencē ieguva carnikavietis Jānis Kaupe, bet viss Carnikavas novads jau kuro gadu pēc kārtas Vienības braucienā bija trešais kuplāk pārstāvētais novads tūlīt aiz Rīgas un mājiniekiem – Siguldas novada. Tāpat Latvijas kausa izcīņā MTB riteņbraukšanā sudraba godalgu izcīnīja mūsu novadnieks Kristaps Knops.

Carnikavieši bija, ir un būs arī turpmāk veiksmīgi sportisti, pārstāvot Latvijas valsti dažādu izlašu sastāvos – Evita Rudzīte Latvijas sieviešu florbola izlases sastāvā pērn izcīnīja 5.vietu Pasaules čempionātā florbolā, bet Una Ģērmane Pasaules čempionātā kērlingā Latvijas izlases sastāvā ieguva 12.vietu. Savukārt Unas vīrs Juris Ģērmanis aizvadījis lielisku, sportiskiem panākumiem bagātu sezonu distanču slēpošanā, bet dēls Rolands Ģērmanis ar labiem panākumiem spēlē florbolu Carnikavas komandas sastāvā.

Šiem un vēl daudziem citiem mūsu sportistiem, treneriem un sporta funkcionāriem lielu paldies teica Carnikavas novada domes priekšsēdētāja Daiga Jurēvica, priekšsēdētājas vietniece Genovefa Kozlovska, Carnikavas sporta centra vadītājs Roberts Raimo un Centrālās administrācijas vadītājs Imants Pastors.

Pasākuma otrā daļa tika veltīta 2013. gada populārāko sportistu, treneru un populārāko sporta veidu nominēšanai. Šī gada sākumā Carnikavas sporta centrs veica iedzīvotāju interneta aptauju ar mērķi noskaidrot populārāko sporta veidu novadā, GADA sportistus, sporta treneri un 2013. gada sportiskāko Carnikavas novada deputātu. Vairāki simti carnikaviešu izteica savu viedokli šajā aptaujā un rezultāti ir šādi:

2013. gada labākā novada sportiste ir Ināra Lūse (Ināra ir arī 2012. gada labākā sportiste);

2013. gada labākais novada sportists ir Toms Skujiņš (Toms ir arī 2013. gada Latvijas labākais riteņbraucējs);

2013. gada labākais novada treneris ir Ivars Zvirbulis (futbols);

2013. gada sportiskākais Carnikavas novada deputāts ir Roberts Raimo;

2013. gada populārākais basketbolists ir Jānis Ābols (basketbola klubs „Carnikava");

2013. gada populārākais florbolists ir Gatis Miglāns (florbola klubs „Carnikava")

Un par populārāko sporta veidu novadā pagājušā gadā carnikavieši ir atzinuši florbolu!

Carnikavas sporta centrs vēlreiz sveic visus novada sportistus un viņu trenerus un novēl sportiskiem panākumiem bagātu arī šo gadu.

Carnikavas sporta centrs saka milzīgu paldies visiem, kas palīdzēja pasākuma veidošanā: Ludvigam Jemeļjanovam par brīnišķīgajām dziesmām, Carnikavas improvizācijas teātrim „PLIT" un tautas nama „Ozolaine" vadītājam Imantam Vekmanim.

Bildes no pasākuma „Carnikavas sporta laureāts 2013": www.carnikava.lv

Informāciju sagatavoja:

Ieva Kozlovska

Carnikavas sporta centrs

Tālr. +371 29561366

E-pasts:

 Share on Facebook Tweet