Drukāt

Carnikavas basketbola komanda pēc neredzēta scenārija iekļūst LBL3 pusfinālā

.

Piektdien, 11.aprīlī, Siguldā norisinājās LBL3 ceturtdaļfināla atbildes spēle starp Siguldas un Carnikavas basketbola komandām. Pirmajā spēlē savās mājas carnikavieši spēlēja ne visai veiksmīgi un zaudēja viesiem ar piecu punktu deficītu, radot nopietnas problēmas atbildes spēlē, kurā bija jāuzvar jau ar sešu punktu pārsvaru. Siguldas komanda šogad spēlē ļoti veiksmīgi un bija skaidrs, ka gaidāmā spēle būs uz „pilnu banku". Tā arī noskaņojās visa komanda, dažs pat uz baznīcu bija aizgājis.Spēle carnikaviešu pamatsastāvam (Vecums, Odziņš, Briedis, Dovgjallo, Pētersons) iesākās neveiksmīgi, Sigulda līderu – Rudzāta, Bitīša un Danberga vadīti izvirzījās vadībā ar 8:0. Tikai piektajā minūtē Odziņam ar tālšavienu izdevās atvērt viesu grozu. Tad Vecums iemet lay-up plus izdara precīzu tālmetienu un rezultāts līdzīgs, taču jāņem vērā, ka uzvarai spēlē nepieciešams ir +6! Abām komandām daudz kļūdu, neprecīzu metienu, krājas piezīmes. Līdz ceturtdaļas beigām vēlreiz precīcs ir Vecums un savu punktu ražu izdodas sākt uzkrāt arī Ābolam. Arvien uzķeramies uz vecās patiesības, ko faktiski par 100% šajā spēlē ievēro tikai Šleiners – ja taisi piezīmi, tad tā kā ar cirvi – nekāda paijāšana, lai nevar izdarīt metienu! Pārtraukumā ejot 13:12 Siguldas labā.

Cīņa kļūst arvien asāka, ik pa brīdim šķiet ka pa gaisu aizies dūres, bet tomēr Carnikava provokācijām nepadodas, un tieši otrādi, gaida, kad verēs uzķert viesus uz pašu ieročiem.

Pēc Brieža diviem veiksmīgiem divpunktu metieniem lēcienā un Odziņa veiksmīgajiem soda metieniem Carnikava vadībā ar 18:13, bet pēc brīža pēc Odziņa tālšāviena pirmoreiz spēlē jau sasniegta kritiskā uzvaras robeža +6 punkti. Mājinieki gan strauji ar Bitīša, Rudzāta un Danberga precīzo spēli panāk izlīdzinājumu 21:21. Carnikava līdz puslaika beigām ar Ābola un Brieža precizitāti panāk 35:26 pārsvaru. Mūsējie sedz ļoti cītīgi, īpaši nekādu brīvo metiena iespēju Siguldai nedodot. Par to liecina arī kopējā spēles metienu precizitāte mājiniekiem – 25%, kas ir dramatiski zema. Carnikava kārtējo reizi parāda, ka spēj spēlēt kolektīvu spēli un kopumā savākt ievērojamu skaitu atlēcošo bumbu. Dovgjallo Dambergu faktiski izslēdz no rezultatīvas spēles, arī Bitītim neiet tik viegli kā Carnikavā.

Otrais puslaiks sākas ļoti asi, jo Sigulda sajūt „uguni pakulās" un saprot, ka Carnikava nepiekāpsies ne par vienu laukuma pēdu. Viesus glābj tikai tas, ka no divpunktu zonas pagalam neveiksmīga spēle iet Vecumam un Odziņām, kuram mačā kopumā šai pozīcijā dramatiska statistika – no deviņiem garām deviņi! Toties viņi cīnās cik spēj, neskatoties uz cipariem protokolā.

Ābols, Dovgjallo un Briedis ceturtdaļas vidū panāk pat 45:30! Mājinieki pieprasa minūtes pārtraukumu. Ceturtdaļa noslēdas ar 49:38 Carnikavas labā.

Uzsākot ceturto ceturtdaļu, mājinieki ļoti cenšas, taču Briedis un Dovglallo uz katru viesu precīzo metienu atbilt tāpat.

Un tad ceturtdaļas vidū kaislības ir tik asas, ka tiesnesis noraida no laukuma gan Čaupalu, gan Pilenieku. Jāsaka, ka saķeršanās nav retums. Mums jāmācās nereaģēt uz provokācijām!

Carnikavas komanda parāda, ka ir komanda, jo šādos brīžos aizstāv viens otru un uzklausa.

Pateicoties Rudzāta aktivitātei un precizitātei siguldieši panāk 50:57, bet tad atkal Briedis un Ābols divas minūtes pirms beigām itkā atvēsina – 61:50, bet tad Carnikavai uznāk savā ziņā melnā josla, jo ar piecām piezīmēm laukumu pamet Dovgjallo, Briedis, Ābols un Šleners, un diemžēl neveiksmīgi spēlē līderis Vecums, kuram lieliska iespēja pabeigt spēli ar labvēlīgu rezultātu.

Mājinieki spēj izlīdzināt rezultātu divu maču summā iemetot septiņus soda metienus pēc kārtas pamatlaiks - 59:64

Pagarinājumu uzsākot šķiet, ka mājiniekiem labvēlīga situācija, jo pamatsastāva pamatbalsti vēl ierindā, tomēr carnikavieši to nemaz neņem galvā, jo ir tik saliedēti kā vēl ne reizi šosezon – „kritušie" aktīvi atbalsta komandas biedrus no rezervistu soliņa, bet tie līdzjutēji, kas atbraukuši no Carnikavas, cenšas pārspēt vietējo sniegumu.

Rudzāts samazina starpību, bet tad savu šaha partijas etīdi melnā zirdziņa stilā basketbola laukumā izspēlē Libsbergs, kurš spēj iemest to, ko neviens no viņa lāga negaidīja – noturēt pārsvaru piecu punktu robežās - pulkstenis tiek apstādināts un visiem skaidrs - būs otrais pagarinājums.

Otrajā pagarinājumā Vecums uzņemas iniciatīvu un panāk plus desmit – 74:64, bet tad mājinieki īsā laikā atspēlējas līdz 70:74, bet tad Vecums provocē Rudzātu, kas spiests atstāt laukumu, diemžēl šajā spēlē Vecumam soda metieni nav stiprā puse, toties glābj metieni no trīspunktu zonas, rezultātā tomēr carnikaviešiem atkal neizdodas ar nepieciešamo pārsvaru beigt pagarinājumu un seko trešais papildlaiks!

Trešā papildlaika otrajā minītē Sigulda izvirzās pat vadībā ar 80:79, bet tad seko pamatīgs pārsteigums – vispirms Odziņš iemet tālo, tad to divreiz pēc kārtas atkārto Libsbergs un rezultāts jau 88:80 Carnikavas labā. Laikumu atstāj vēl viens Siguldas vilcējs – Danbergs un tas jau ir nopietni, jo kaut arī Bitītis vēl spēj nodeldēt pārsvaru, taču skaidrs, ka mājinieki paliek četru vīru sastāvā visu – nu jau ceturto pagarinājumu!!! Bet turpat uz karstām oglēm arī Bergs iet malā... un laukumā spiests atgriezties traumētais Pētersons, kuram vienkārši nebija citas izvēles, jo, ja sit savējos, arī uz vienas kājas ir jālec palīgā!

Ceturtajā pagarinājumā carnikavieši nedot elpot mājiniekiem, kas gūst tikai piecus punktus, bet savukārt carnikaviešu rindās uzvaras naglai pa galvu pirmo reizi iesit Strazds, tad Pētersons, līdz visbeidzot ar garo atvēzienu Vecums to ietriec grīdā tā, ka nekādas siguldiešu knaibles to nespēj izvilkt ārā – 97:88! UZVARA CARNIKAVAI! MALAČI!!!

Pat treneris Krištopāns neatcerējās gadījumu, kad uzvaru būtu guvis četros pagarinājumos. Carnikaviešu uzticamais ilggadīgais atbalstītājs Romualds atkal smaida ūsās - šitāds basketbols ir ieguldīto nervu, laika un naudas vērts!

Tagad Carnikavai pretī būs līgas līderis – Salacgrīva, bet tā vien izskatās, ka tagad vēl vairāk jūtams, ka neviens tā īsti LBL3 nevēlas pirms fināla tikties ar Carnikavu, kas ir sajutusi asins „garšu" un sitīsies līdz galam.

Tiekamies, pirmdien, plkst. 20:30 Carnikavas pamatskolā uz pirmo pusfināla spēli!

Siguldā arī mūsu līdzjutēji redzēja kā jāatbalsta savējie – mēģinās iegūto pieredzi realizēt Carnikavā!

 Share on Facebook Tweet