Drukāt

Carnikavai pilns medaļu komplekts Latvijas III Ziemas olimpiādē

.

Aizvadītajā nedēļas nogalē, no 6.līdz 8.martam Siguldā, Tukumā, Valmierā, Priekuļos un Ventspilī norisinājās Latvijas III Ziemas olimpiāde, kurā piedalījās mūsu novada slēpotāji un Carnikavas sieviešu kērlinga komanda. Distanču slēpotājai Laimai Klaužai sudraba un bronzas medaļas un sieviešu kērlinga komandai – zelta medaļas Latvijas III Ziemas olimpiādē.
 
Jau pirmā sacensību diena Carnikavai nesa pirmo medaļu – distanču slēpotāja Laima Klauža izcīnīja bronzu sprinta distancē. Neveiksmi sprinta distancē piedzīvoja novada sportists Juris Ģērmanis, kuram kritiens liedza cīņu par medaļām un ierindoja viņu 26.vietā. Sprinta distancē uz starta līnijas šajā dienā stājās vēl virkne Carnikavas komandas pārstāvji – Rolandam Rudzītim 40.vieta, Edgaram Bričonokam – 42.vieta, Kārlim Baltacim – 46.vieta, Krišjānim Grigalinovičam 59.vieta, bet Andrim Laveiķim – 62.vieta sprintā. Tikmēr Tukuma ledus hallē Carnikavas sieviešu kērlinga komanda – Una Ģērmane, Žaklīna Litauniece, Ieva Bērziņa un Iluta Linde pārliecinošā spēlē izcīnīja divas uzvaras savā apakšgrupā – pār Ventspils un Jūrmalas komandām.

Nākamā sacensību dienā uz starta līnijas stājās distanču slēpotāji klasiskajā distancē, kur sieviešu konkurencē Laima Klauža pārliecinoši izcīnīja sudraba medaļu atpaliekot no uzvarētājas - Aizkraukles komandas slēpotājas Andas Muižnieces par 14 sekundēm un atstājot aiz sevis madonieti Kitiju Auziņu gandrīz par veselu minūti. Ļoti labu sniegumu klasiskajā distancē rādīja arī Carnikavas vīrieši – Jurim Ģērmanim 4.vieta, Rolandam Rudzītim – 17.vieta un Krišjānim Grigalinovičam – 45.vieta. Šajā dienā Carnikavas kērlinga meitenēm norisinājās pēdējā spēle apakšgrupā, kurā ar lielu pārliecību tika uzvarēta Viesītes komanda. Līdz ar to – Carnikavas komanda izvirzās 1.vietā savā apakšgrupā un gatavojas nākamās dienas pusfināla spēlei pret Rīgas komandu.

Trešā un beidzamā sacensību diena, 8.marts nes veiksmīgu spēli Carnikavas kērlinga komandai, kura pārliecinoši uzvar rīdzinieces pusfinālā un finālā arī Jelgavas komandu. Līdz ar to Carnikavas sieviešu kērlinga komanda kļūst par Latvijas III Ziemas olimpiādes čempionēm kērlingā.

Tikmēr Siguldā, jau pavisam pavasarīgos laika apstākļos norisinās vīriešu stafete distanču slēpošanā. Carnikavas komandas sastāvā Juris Ģērmanis, Rolands Rudzītis, Kārlis Baltacis un Edgars Bričonoks. Trīspadsmit komandu konkurencē carnikavieši rāda ļoti labu sniegumu un ierindojas astotajā vietā. Šoreiz Carnikavas novads tika pārstāvēts arī kalnu slēpošanā, kur vīriešu slalomā 10.vietu izcīnīja Kristaps Bergmanis.

Atbalstīt sportistus Siguldas distanču slēpošanas trasē bija ieradusies arī Carnikavas novada domes priekšsēdētāja Daiga Jurēvica un priekšsēdētājas vietniece Genovefa Kozlovska.

Lai arī mūsu sportistiem olimpiāde ir veiksmīgi noslēgusies, precīzu vietu komandu kopvērtējumā Latvijas III Ziemas olimpiādē vēl noteikt nevaram, jo 14.martā vēl notiks sacensības bobslejā. Bet uz šo brīdi, ar izcīnītām zelta, sudraba un bronzas medaļām Carnikava divdesmit pašvaldību konkurencē ir ierindojusies 9.vietā. Apsveicam visus mūsu sportistus, novada sporta draugus un atbalstītājus ar veiksmīgiem Carnikavas startiem Latvijas III Ziemas olimpiādē!

FOTOGALERIJA
 Share on Facebook Tweet