Drukāt

Tradicionālā Carnikavas pavasara velobrauciena dalībnieki mērojas spēkiem jaunā velo trasē

.

23.maijā Carnikavā norisinājās tradicionālais pavasara velobrauciens, kurš pirmo reizi tika rīkots topošajā slēpošanas un aktīvās atpūtas centrā „Zibeņi". Kopumā uz starta līnijas stājās 235 riteņbraucēji ne tikai no Carnikavas, bet arī no tuvākiem un tālākiem Latvijas novadiem un pilsētām.


Ka jau tas ierasts, pirmie spēkiem mērojās „Rāmkalni" bērnu distanču dalībnieki – paši mazākie sacensību dalībnieki. Lai arī trases segums krasi atšķīrās no bērniem ierastā stadiona apļa, kas būtiski apgrūtināja mazo braucēju sniegumu, līdz finiša līnijai tika pilnīgi visi sportisti. Carnikaviešu konkurencē šoreiz uz goda pjedestāla augstākā pakāpiena kāpa Alise Kampāne (S4 grupa), Gustavs Kristofers Kalme (V4 grupa), Adele Priedīte (S6 grupa), Mārtiņš Patriks Šmits (V6 grupa), Kjāra Paula Želubovska (S8 grupa), Jānis Leja (V8 grupa), Laura Jankovska (S10 grupa), Kristers Čulkstēns (V10 grupa) un Patriks Legzdiņs (V12 grupa). Par dalību „Rāmkalnu bērnu distancē" pilnīgi visi mazie riteņbraucēji saņēma īpašo sacensību diplomu, kuru uzrādot aktīvās atpūtas parks „Rāmkalni" dāvinās trīs bezmaksas nobraucienus pa Rāmkalnu rodeļu trasi.

Arī šajās sacensībās, kuplākais dalībnieku skaits bija vērojams tautas distancē, kur absolūtā uzvarētāja sieviešu konkurencē ir jaunā un talantīgā riteņbraucēja, četrpadsmitgadīgā Renāte Rodionova no Carnikavas, kura 18,9 km garo apli veica 46 minūtēs un 54 sekundēs. Savukārt vīru konkurencē, ar laiku 39 minūtes un 41 sekunde, nepārspēts palika Valdis Ukins no Ādažiem (V40 grupa). Tautas distances uzvarētāji carnikaviešu vērtējumā ir: Matīss Reinšmits (V14 grupa), Renāte Rodionova (S14 grupa), Marks Aizpurietis (V16 grupa), Lauris Rodionovs (V18 grupa), Jānis Cīmurs (tautas grupa), Laura Kalniņa (S30 grupa), Ingūna Brūvere (S40 grupa), Mairis Klaiva (V40 grupa), Anita Skujiņa (S50 grupa), Sergejs Rodionovs (V50 grupa) un Vilnis Liepiņš (V60 grupa).

Šogad pirmo reizi Carnikavā notika arī XCO izaicinājuma brauciens pašiem spēcīgākajiem Latvijas riteņbraucējiem. Kopumā izaicinājumu pieņēma 18 sportisti, tostarp viena sieviete. Par absolūto uzvarētāju šajā braucienā kļuva „ZZK" komandas pārstāvis no Rīgas – Herberts Pudāns, kurš 14 km garo un grūto distanci veica 35 minūtēs un 31 sekundē. Otrā vietas carnikavietim Kārlim Baltacim, trešā – Carnikavas riteņbraukšanas trenerim Ervīnam Smoļinam.

Carnikavas sporta centrs saka lielu paldies visiem sacensību dalībniekiem, atbalstītājiem un sponsoriem – aktīvās atpūtas centram „Rāmkalni", grāmatu apgādam „Jumava", TavamSportam.lv, Pickwick, Merrild, Rexona, e-bike, Asics, ZZK un Carnikavas novada domei. Paldies trašu tiesnešiem, kā arī laika tiesnešiem – orientēšanās klubam „Kāpa".

Bildes un sacensību rezultāti: www.sports.carnikava.lv

Nākamās Carnikavas sporta centra organizētās riteņbraukšanas sacensības notiks 13.septembrī, bet jau 12.jūnijā visus interesentus aicinām uz Carnikavas centru, kur notiks Latvijas Riteņbraukšanas federācijas organizētās sacensības „Baltais cerību kauss".

Ieva Kozlovska

Carnikavas sporta centrs

Tālr. 29561366

 Share on Facebook Tweet