Drukāt

Zvejnieksvētkos aizvadīta daudzveidīga sporta programma

.

Zvejnieksvetki 2015 64-1Šos, tāpat kā iepriekšējos, Zvejnieksvētkus Carnikavā esam aizvadījuši ar dažādām sporta aktivitātēm pie Carnikavas novadpētniecības centra, kuras svētku viesiem piedāvāja Carnikavas sporta centrs.

Kā pirmie ar šāvienu gaisā šoreiz startēja makšķerēšanas sacensību „Āķis lūpā 2015" dalībnieki. Sacensības vadīja jaundibinātā novada biedrība „Carnikavas Makšķerēšanas skola" ar galveno tiesnesi Eduardu Burģeli vadībā. Sacensībās piedalījās 29 makšķernieki gan no Carnikavas, gan citiem Latvijas novadiem. Piecu stundu garumā, mainot taktiku un makšķerēšanas rīkus, sacensību dalībnieki sacentās par galveno balvu – uzvarētāju kausu un jaunu makšķeri „TEAM SALMO TOURNAMENT FEEDER 90". Par sacensību čempionu, ar 3,480 g. lielu lomu, kļuva iepriekšējo sacensību uzvarētājs Jānis Muciņš. Otrā vieta – Garijam Bogdanovam (2,470 kg), trešā – Ņikitam Ivanovam (2,320 kg). Speciālo balvu kā jaunākais dalībnieks ieguva trīspadsmitgadīgais Aleksis Larionovs. Astoņdesmitgadīgais Alfrēds Indrīns ieguva speciālo balvu kā šo sacensību vecākais dalībnieks. OZO golfa kluba restorāns „AURA" veiksmīgākajai šo sacensību daiļā dzimuma pārstāvei Natālijai Bezzubovai pasniedza dāvanu karti no sava restorāna. Savukārt viesnīca „Porto Resort" Lilastes ezera krastā, kas šīs vasaras sākumā vēra durvis apmeklētājiem, Natālijas ģimenei pasniedza dāvanu karti kā sacensībās kuplāk pārstāvētajai ģimenei.

Visas dienas garumā pie novadpētniecības centra notika ikgadējais un svētku dalībnieku iecienītais zolītes turnīrs. Par čempiona titulu šoreiz sacentās rekordliels dalībnieku skaits – 25. Viesu spēlētāji izrādīja spēcīgu konkurenci rūdītajiem pašmāju spēlētājiem. Turnīra noslēgumā diviem dalībniekiem izrādījās vienāds punktu skaits, un tikai neliels "acu" pārsvars par uzvarētāju noteica rīdzinieku Ģirtu Lēmani, atstājot otrā vietā carnikavieti Māri Sindrūnu. Arī pārējās godalgotās vietas izcīnīja novada zolētāji – Māris Paklons, Andris Vilcāns, Aleksandrs Bartulāns un Sergejs Šadrins. Jāatzīmē, ka trīs iepriekšējo gadu novada čempioni (Iesalnieks, Bergs, Kalnbērziņš) neiekļuva godalgoto dalībnieku skaitā, kas liecina par konkurences saasināšanos turpmākajos turnīros.
Zvejnieksvetki 2015 60-1
Otro gadu Zvejnieksvētkos norisinājās arī spēkavīru šovs „Zvejnieku spēka daudzcīņa", kurā dalībnieki demonstrēja muskuļus tādās disciplīnās kā mucas skrējienā, nāru cilāšanā, lomu demonstrācijā, nēšu nešanā un svaru bumbu celšanā. Par šī gada čempionu kļuva pagājušā gada vicečempions, carnikavietis Jānis Pētersons. Otrā vieta – Dainim Litauniekam, bet uz goda pjedestāla trešā pakāpiena kāpa Guntis Ābele. Virves vilkšanā absolūtu pārākumu pār pretiniekiem nodemonstrēja Carnikavas, Kalngales un ASV apvienotā komanda „Gangam style".

Zvejnieksvetki 2015 84-1
Tikmēr uz Gaujas norisinājās īsteno zvejnieku visvairāk gaidītākās sacensības - airēšana ar vēsturisko zvejnieku laivu. Visas godalgotās vietas uz pjedestāla aizņēma carnikavieši: 1.vieta Artūram Jākobsonam un Elīnai Klindžānei, 2.vieta Mārtiņam Lūsim un Evijai Vītolai, 3.vieta – Harijam Lūsim un Eduardam Burģelim.

Kamēr vecāki piedalījās dažādās sporta aktivitātēs, bērni ar prieku izmēģināja spēkus „Jautrās spēlēs zvejnieku sētā", kurās notika mucu velšanas sacensības, zvejnieku zābaka mešana un skrējiens maisā. Šogad tika uzstādīts Carnikavas rekords zābaku mešanā – Raivo Bāliņš zvejnieku zābaku aizmeta 33,5 m.
Zvejnieksvetki 2015 107-1

Zvejnieksvētku sporta programmu noslēdza SUP airēšanas sacensības, kurās dalībnieki sacentās sieviešu un vīriešu grupās. 1.vieta sieviešu konkurencē Santai Rasai-Daukšai no Olaines, 2.vieta – carnikavietei Patrīcijai Zelčai no burātāju Zelču ģimenes, 3.vieta – Gitai Rudzītei no Rīgas. Vīriešiem uz goda pjedestāla augstākā pakāpiena kāpa Andrejs Daukšis, 2.vieta – Jānim Cīmuram no Carnikavas, 3.vieta Carnikavas pamatskolas audzēknim Tomasam Dembovskim.

Paldies visiem sacensību dalībniekiem par dalību un tiesnešiem – par darbu. Uz tikšanos Nēģu svētkos 22. augustā, kad notiks pludmales volejbola, strītbola un zolītes turnīrs.

Ieva Kozlovska

Carnikavas sporta centra

sporta pasākumu organizatore
 Share on Facebook Tweet