Drukāt

CARNIKAVAS NOVADA KOMANDAI LIELISKS SNIEGUMS LATVIJAS IV OLIMPIĀDĒ

.

IMG-20160703-WA00021No 1.jūlija līdz 3.jūlijam Valmierā norisinājās četrgades lielākais kompleksais sporta pasākums Latvijā - LATVIJAS IV OLIMPIĀDE. 94 Latvijas novadu komandas sacentās 30 sporta veidos. Carnikavas novada komandu pārstāvēja līdz šim vislielākais dalībnieku skaits, finālsacensībās Valmierā vien bija 34 dalībnieki 12 sporta veidos (šosejas riteņbraukšana, MTB riteņbraukšana, šahs, orientēšanās sports, triatlons, airēšanas slaloms, jātnieku sports, golfs, brīvā cīņa, džudo, burāšana un pludmales volejbols).
 
Olimpiādes kopvērtējumā Carnikavas novads ar izcīnītajām 2 zelta medaļām un 2 sudraba medaļām izcīnīja augsto 25.vietu. Pavisam medaļas izcīnīt izdevās vien 55 novadu komandām.
Liels lepnums par mūsu cīņas sporta pārstāvjiem, Trenera Leonīda Kuzņecova audzēkņiem, kuri Carnikavas novadam sagādāja 2 zelta un 1 sudraba medaļu.
 Par Latvijas Olimpiādes čempioniem džudo svara kategorijā līdz 81kg kļuva Filips Mikuckis, un svara kategorijā līdz 60kg Uldis Nartišs. Savukārt sudraba godalgu brīvajā cīņā svara kategorijā līdz 58kg izcīnīja pērnā gada novada labākā sportiste Linda Circene. Diemžēl viņas medaļa nepapildināja novada medaļu bagāžu kopvērtējumā.
Džudo sacensībās nedaudz nepaveicās mūsu pārējiem džudistiem. Germans Žukovs zaudēja tikai nākamajam vicečempionam un nācās izstāties no turpmākās cīņas. Savukārt Mareks Markāns zaudēja tikai nākamajam čempionam.
 
Komandai būtisks zaudējums bija tas, ka Ralfs Rūsiņš šoreiz nedrīkstēja startēt, jo ieguvis iespējas studēt ASV ar visām no tā izrietošajām sekām. Tā varēja būt vēl viena medaļa novadam! Vēlam Ralfam izdošanos sporta gaitās Amerikā!
 
Brīvajā cīņā sievietēm ļoti stipra konkurence bija svara kategorijā līdz 63 kg, kur piedalījās arī RIO olimpiādes dalībniece Anastasija Grigorjeva. Šajā svara kategorijā piedalījās arī mūsu sportiste Serafima Nazarova, kura izcīnīja 5.vietu. Vērtīga pieredze mūsu sportistei.
 
Ļoti dramatiska cīņa norisinājās Avotu golfa laukumā, kur turpinot Carnikavas golferu tradīcijas, gods godam cīnījās Aleksandrs Pāvulāns un Arnolds Čulkstēns.
Tikai viens punkts šķira Aleksandru Pāvulānu no zelta godalgas! Lielisks starts, kaut arī bez zināmas rūgtuma mieles šādā gadījumā neiztikt! Arnoldam Čulkstēnam no augstās 7.vietas pēc 2.sacensību dienas, tomēr lietainajā 3.dienā nācās samierināties vien ar 17.vietu kopvērtējumā.
 
Lai arī šosejas riteņbraukšanā nestartēja mūsu līderis Toms Skujiņš, kuram uzdevums ir kvalificēties un pēc iespējas labāk nostartēt RIO, riteņbraucēju komanda gatavojās cik spēja. Šoreiz centāmies strādāt kā komanda, kuras vadītājs bija pieredzējušais Aigars Bārenis, palīdzot Robertam Raimo, Jānim Kaupem un Jānim Innusam.
Šosejas riteņbraukšanas individuālajā braucienā 15km distancē Justīne Brūvere-Kaupe iebrauca olimpiskajā sešiniekā izcīnot 6.vietu, savukārt, Laima Klauža, kas turpina gatavošanos Pasaules čempionātam distanču slēpošanā Lahti, ierindojās 9.vietā. Vīru konkurencē 25km distancē mūsu jauno riteņbraucēju treneris Ervīns Smoļins izcīnīja augsto 8.vietu, bet nenogurdināmais Sergejs Radionovs izcīnīja 48.vietu.
 
Šosejas riteņbraukšanas grupas brauciena dalībniekiem nācās startēt stiprā lietu un vietām arī sānvējā, kas krietni apgrūtināja braukšanu. Carnikavas komandas pārstāvji Kristaps Knops, Ervīns Smoļins, Viesturs Lejiņš finišēja lielajā grupas galvgalī, izcīnot attiecīgi 20., 21., 35.vietu. Sergejam Rodionovam diemžēl dalība grupas braucienā beidzās jau lielajā aplī. Jāpiezīmē, ka nebija saprotams organizatoru lēmums, kad pēkšņi tika mainīti brauciena nosacījumi, liedzot visiem lielās grupas dalībniekiem doties pilsētas apļos, tādējādi liedzot mūsējiem cīņu par vēl augstākām vietām.
 
Ļoti sarežģītā distancē Priekuļos, biatlona un slēpošanas kompleksā (pirmais kalns pa vertikāli ~65m, dubļi, māli, bīstami nobraucieni ar tramplīniem) norisinājās, MTB riteņbraukšanas Olimpiskā XCO disciplīna. Teicamu sniegumu demonstrēja Jānis Kaupe izcīnot augsto 12.vietu. Ervīnam Smoļinam 24.vieta. Lielākais zaudējums bija, tas, ka mūsu līderi Kārli Baltaci diemžēl piemeklēja tehniskas problēmas (pārtrūka ķēde), kas liedza cīnīties pa medaļām. Tobrīd distancē Kārlis uzstādīja 5.labāko laiku, tikai nedaudz atpaliekot no labāko trijnieka.
 
Orientēšanās sprintā atzīstami nostartēja mūsu orientēšanās komandas līdere Kate Dūdele, kura izcīnīja 11.vietu. Arī pārējie mūsu orientieristi nostartēja salīdzinoši labi - Madarai Šadrinai 26.vieta, Kasparam Čerjakam 40.vieta, Edgaram Indrānam 54.vieta, Rūdolfam Šadrinam 69.vieta. Savukārt orientēšanās stafetes komanda (Rūdolfs Šadrins, Kaspars Čerjaks, Kate Dūdele) ļoti stiprā konkurencē izcīnīja 18.vietu.
 
Airēšanas slaloma pusfinālā iekļuva Daumants Putnis, kurš beigās izcīnīja 15.vietu. Šī sportista sniegums ir unikāls ar to, ka, lai piedalītos, Olimpiādē Daumants atsāka regulārus treniņus savā jaunības dienu sporta veidā, iegādājās inventāru. Šobrīd Daumants ir viens no labākajiem distanču slēpotājiem savā vecuma grupā Latvijā.
Carnikavas burātāji šajā Olimpiādē tika pārstāvēti tikai fanātiskā šī sporta veida entuziasta Daiņa Pūkas personā, kurš darīja ko spēja, lai izcīnītu pēc iespējas augstāku vietu Raceboard klasē. Pēc trīs dienu sacensībām Dainim cienījamā 13.vieta. Šoreiz vadošie sportisti gatavojas daudz augstāka līmeņa sacensībām. Lai izdodas!
 
Triatlona sacensības, sporta veida popularizācijas nolūkos, norisinājās Valmieras centrā. Sacensību laikā ūdens netrūka ne peldēšanas, ne skriešanas, ne riteņbraukšanas distancē – turklāt bija pamatīgs pērkona negaiss ar zibeņošanu. Kā teica viens no mūsu komandas atbalstītājiem – Dzirnavu ezeriņā kā nekad mudžēja gan peldētāji, gan vardes, gan zivis, dubļi šķīda uz visām pusēm”. Tas netraucēja mūsu sportistiem uzrādīt labus rezultātus. Māris Liepa izcīnīja augsto 12.vietu, bet Raimonds Garenčiks 30.vietu. Sieviešu konkurencē Antra Roga izcīnīja 7.vietu.
 
Šajā olimpiādē pirmo reizi bija iekļauts šahs. Piedalījās šobrīd visi spēcīgākie šahisti, kuru starpā bija ne tikai Finanšu ministre, bet arī trīs mūsu novada pārstāvji!
Pēc pirmajām izspēlēm Kristaps Krustkalns kādu laiku turējās pat otrajā pozīcijā, tomēr beigās nācās samierināties ar 15.vietu. Mūsu šaha treneris Atis Bērziņs ieņēma 22.vietu. Ļoti labu pieredzi piedaloties šāda līmeņa sacensībās ieguva arī Ojārs Libsbergs (63.vieta). Kopumā šahistiem debijā ļoti cienījams sniegums.
 
Jātnieku sportā sacensības norisinājās Rīgā, Kleistos. Līdz šim startējām Jaunatnes Olimpiādē, kur medaļu izcīnīja Sabīne Saļma. Pieaugušo konkurencē šoreiz uzdevums bija nenobīties un piedalīties. Tā arī darīja mūsu vienīgā pārstāve Marina Žagata, kura ierindojās 9.vietā.
 
Mūsu pludmales volejbolisti Edgars Priede un Renārs Strazds turnīru iesāka ar pārliecinošu uzvaru trīs setos pār Brocēnu novadu (21:8; 17:21; 15:5), bet diemžēl izšķirošajā cīņā par iekļūšanu pamatturnīrā divos setos tika zaudēts Siguldas novadam (17:21; 15:21).
 
Jāpiezīmē, ka objektīvu apstākļu dēļ – mums nav tik spēcīgu komandu sporta spēlēs, citu komandu sastāvā startēja un arī medaļas izcīnīja mūsu novadnieki Evita Rudzīte (florbols), Līga Lejiņa (volejbols), Gatis Garklāvs (volejbols). Apsveicam viņus ar panākumu!
 
Lielu paldies vēlamies pateikt džudo čempionu trenerim Leonīdam Kuzņecovam, komandas sporta veidu komandu vadītājiem - Tamāra Kosmačevai orientēšanās sportā un Aigaram Bārenim riteņbraukšanā, kurš nodrošināja pavadošu mašīnu un tehnisko atbalstu mūsu riteņbraucējiem. Protams, liels paldies pilnīgi visiem sportistiem, kuri pārstāvēja Carnikavas novadu LATVIJAS IV OLIMPIĀDĒ VALMIERĀ!!!
 
Carnikavas sportisti pierādīja, ka arī mazs novads var izdarīt lielas lietas! Kopā mēs esam spēcīgi! Un nākamajai olimpiādei ir uzlikta augsta latiņa. Ir pārliecība, ka mēs varam vēl vairāk! Sportā nedrīkst ne tikai apstāties, bet pat samazināt ātrumu, jo savādāk citi būs priekšā!
 
Carnikavas novada komanda
Carnikavas novada komanda pirms LATVIJAS IV OLIMPIĀDES atklāšanas ceremonijas
 
Filips_Mikuckis.jpg
Uz pjedestāla augstāka pakāpiena uzvarētājs džudo svara kategorijā līdz 81kg Filips Mikuckis
 
Uldis_Nartišs.jpg
Uz pjedestāla augstākā pakāpiena uzvarētājs džudo svara kategorijā līdz 60kg Uldis Nartišs
 
Linda_Circene.jpg
Linda Circene (no kreisās) ar izcīnīto 2.vietu brīvajā cīņā svara kategorijā līdz 58kg.
 
Aleksandrs Pāvulāns
Aleksandrs Pāvulāns (no kreisās) ar izcīnīto sudraba medaļu golfā
 
 
 
 
 Share on Facebook Tweet