Drukāt

Carnikavietiem Rolandam Laveiķim 2. vieta Pasaules čempionātā rogainingā

.

Rogainings Laveikis 800No 23. līdz 24.jūlijam Austrālijas vidienē norisinājās 14. Pasaules čempionāts rogainingā (apvidus orientēšanās komandu sporta veids), kurā carnikavietis Rolands Laveiķis kopā ar Ligitu Grundi jauktajā superveterānu grupā (XSV) izcīnīja sudraba godalgu. Sveicam novadnieku ar lielo panākumu!
 
Kā pastāstīja R.Laveiķis, 24 stundu ilgās sacensībās sportistiem nebija vieglas, jo bija jārisina ne tikai sarežģītie orientēšanās uzdevumi, bet jātiek galā ar neierastām grūtībām neskartās dabas apstākļos. "Dienvidu puslodē patlaban ir ziema, 13 stundu diennaktī ir tumšs, un tas bija papildu apgrūtinājums gan skriešanai, gan kontrolpunktu atrašanai. Šis apvidus ir ļoti kalnains, augstuma starpība trasē bija līdz 320 m. Turklāt uz monolītās māla/akmens pamatnes, īpaši skrienot uz leju, katra atlūza un neliels akmens darbojas kā skritulis, līdz ar to bija pamatīgs risks paslīdēt. Pāris reižu gadījās nokrist, par laimi, ne traģiski. Pamatīgs pārbaudījums visiem mūsējiem bija arī zāle spinifex, kur katrs stiebrs pudurī ir ass kā adata, un dūrās cauri apaviem, apģērbam. Vietēji bija labāk sagatavojušies, ar īpašiem apaviem un apģērbu, bet mums tādus nebija, kur ņemt. Ādā vēl tagad ir neskaitāmi dzeloņi," stāsta R.Laveiķis un atklāj, ka visu trasi abi ar komandas biedreni pieveikšu, faktiski neapstājoties un neatpūšoties, un ne reizi nepaēdot – tik vien kā, uzpildot dzeramā ūdens traukus un dzirdināšanas punktos paņemot krūzi kafijas vai tējas. "Ja tu ej uz nopietnu rezultātu, tad kavēties nedrīkst nekur, un trasē jau arī ēst negribas," paskaidro Rolands.
 
Par augsto rezultātu viņš ir priecīgs un pārsteigts, jo pašiem trasē šķitis, ka neiet pietiekami labi. "Cerējām uz desmitnieku, lai nav kauns braukt mājās, bet iznāca medaļa. Domāju, ka mūsu stiprā puse bija fiziskā izturība un prasme orientēties tumsā," viņš secina. No Latvijas komandas pie medaļām citās sacensību grupās tikuši vēl trīs orientieristu dueti.
 Share on Facebook Tweet