Drukāt

Carnikavieši uzvar un iekaro pjedestālu Baltijas kausa sacensībās Somijā

.

Loreta a2017.gada 20.marta pirmdienas saulainajā rītā Somijas ziemeļu ciematā Pihē Latvijas Slēpošanas federācijas rīkotajā Baltijas kausa trešajā posmā kalnu slēpošanā uz starta izgāja paši jaunākie dalībnieki – U10 grupas pārstāvji, sacenšoties individuāli savā vienīgajā disciplīnā milzu slalomā, kā arī paralēli kopā ar pieaugušo vai junioru grupas pārstāvi komandu ieskaitē.
Kopumā individuāli, veicot divus braucienus, sacentās 25 jaunie kalnu slēpotāji no visām trim Baltijas valstīm, lielākajam vairumam esot no Latvijas, bet komandu cīņās bija vērojami 12 komandas, ko veidoja trīs dalībnieki – divi U10 grupas pārstāvji un viens no elites. Puišiem sacentās 15 dalībnieki no trim valstīm, bet meitenēm uz starta izgāja 10 kalnu slēpotājas, kas pārstāvēja Latviju un Igauniju. Jaunākie dalībnieki bija 2012.gadā dzimušie dvīņu brāļi Mūrnieki no „Apex”, bet meiteņu konkurencē jaunākā dalībniece bija Alesija Terlanova (Ziemeļpols).
Meitenēm favorītu statusā bija mūsējās jaunās kalnu slēpotājas, it īpaši abas Vilciņa kausā vadošās 2007.gada dzimušās carnikaviete Loreta Reitere un Paula Sīmane (abas „Virsotne”, kā arī pagājušā gada sestās vietas ieguvēja un līdere 2009.gadā dzimušajām Elza Zelča (Ziemeļpols). Iepriekšminētās trīs tad arī sadalīja godalgas, Loretai Reiterei izcīnot pārliecinošu uzvaru, bet komandas biedrenei Paulai Sīmanei ieņemot stabilu otro vietu, kaut arī pēc pirmā brauciena viņai samērā tuvu bija Elza Zelča, kura pērn Pihē bija par 0,02 sekundēm ātrāka nekā Paula.
Komandu sacensībās, kurās ņēma vērā bērnu otros braucienus un vienīgo elites grupas pārstāvja braucienu, pēc izlozes kārtā izveidotajiem sastāviem bija trīs izteiktākas līderkomandas, kuras tad arī sadalīja godalgotās vietas. Cīņa par uzvaru bija tik ļoti līdzīga un sīva, ka pirmās divas komandas šķīra nieka trīs sekundes simtdaļas (!). Un ar šādu minimālu pārsvaru uzvaru svinēja „Snow kids” ar Miku Mesilu, Loretu Reiteri un komandas kapteini, pašreizējo Latvijas čempionu slalomā Robertu Brišku sastāvā. Viņiem pavisam maz piekāpās komanda trīs „Virsotne” kalnu slēpotājiem, kuri arī savā nosaukumā pēc galvenās treneres ieteikuma bija iekļāvuši kluba nosaukumu – „Virsotnes riekstiņi”. Un šajā komandā startēja Jurģis Vaivods, Miks Mazais un pasaules rangā slalomā 403.vietā esošais Miks Zvejnieks.
Master grupā nepārspēts palika Krievijas pārstāvis Maksims Trošins, bet „Kores” pārstāvji Edgars Kupčs un carnikavietis Kristaps Bergmanis samainījās vietām, šoreiz virsroku ņemot Kristapam. Aiz trijnieka palika trešais labākais no mūsējiem, arī vecākais no visiem šīs grupas pārstāvjiem Jānis Braunbergs (Apex). Šoreiz tikai piektā vieta Dzintaram Melveram (Kore), bet sešinieku noslēdza pēc dažu gadu pārtraukuma Baltijas kausā nostartējušais interesanto sižetu gatavotājs Arnis Tenters (Kore), kurš pirms vairāk nekā 25 gadiem bija viens no vadošajiem Latvijas kalnu slēpotājiem.
Foto un tekstu sagatavoja R.Garenčiks, izmantojot infoski.lv materiālus
Foto Loreta Reitere trasē
 Share on Facebook Tweet