Drukāt

Carnikaviešu komandai nedēļas nogalē nozīmīgi starti kamanu suņu sportā

.

suni29. un 30.aprīlī Ādažu novadā norisināsies Pasaules kausa posms kamanu suņu sportā, kas vienlaikus būs arī Latvijas atklātais čempionāts un "Baltijas kausa 2017" pirmais posms. Sacensībās dalību pieteikuši vairāk nekā 130 sportistu ar 300 suņiem, un tās rīko Carnikavas novada biedrība "Dog Sport Carnikava" sadarbībā ar Latvijas Kamanu suņu sporta federāciju.
Pirmo reizi šajās sacensībās piedalās vairāk nekā desmit dalībvalstu pārstāvju – uz starta izies Baltijas valstu, Polijas, Krievijas, Baltkrievijas, Zviedrijas, Somijas, Vācijas, Apvienotās Karalistes, kā arī Ukrainas sportisti.
Biedrību "Dog Sport Carnikava" sacensībās pārstāvēs 25 sportisti, kas startēs gan baikdžoringa, kanikrosa un skūteru kategorijās.
Sacensību ietvaros norisināsies arī aizraujošā stafete, kur katrā komandā ir trīs dalībnieki – pa vienam kanikrosa, suņa skūtera un baikdžoringa kategorijas pārstāvim. Arī "Dog Sport Carnikava" komanda startēs šajā disciplīnā, tāpēc tos, kas nevar sacensības vērot klātienē, aicinām tām sekot līdzi svētdien ap plkst. 13.30 video tiešraidē mājaslapā www.sleddog.lv/live un televīzijā SportacentrsTV! Atbalstiet savējos!
 
Carnikaviešu komanda
Sarmīte Linde sacensībās divreiz startēs baikdžoringa kategorijā – kopā ar savu suni, čempionu Mauzeru centīsies izcīnīt vietu uz pjedestāla, bet otru reizi startēs ar suni Simbi, kam pateicoties Sarmīte pirms trim gadiem pievērsās kamanu suņu sportam. Šajā grupā startēs arī carnikaviete Ingūna Brūvere ar Bingo.
Artūrs Jakobsons kopā ar suņiem Nailu un Džīno startēs divu suņu skūteru. Tā kā šīs ir 2016./2017. gada sezonas noslēdzošās sacensības, Artūram svarīgi noturēt līdera pozīcija, lai iegūtu augstāku godalgu Pasaules kausa kopvērtējumā. Šajā kategorijā piedalīsies arī carnikavietis Edijs Brūvers un viņa mīluļi Ufo un Fredis. Edijs pirms sacensībām ir optimistisks: "Ja suņiem būs labs garastāvoklis, tad rezultāts arī būs labs".
Aija Krieva kopā ar suni Enzo tik augsta līmeņa sacensībās startēs pirmoreiz, tāpēc ir satraukums, bet vienlaikus viņa ar nepacietību gaida savu sestdien. Aija startēs baikdžoringā ziemeļu šķirnes suņu grupā.
Pagājušā gadā arī Sakoviču ģimene uzsāka sportistu gaitas kopā ar suņiem, un šogad Pasaules kausa posmā piedalīsies visa ģimene. Liesma Sakoviča startēs kanikrosā (skrējējs skrien kopā ar suni), Zigurds Sakovičs kopā ar ģimenes mīluli Ambru izmēģinās spēkus baidžoringā, bet bērni Patriks un Anna startēs bērnu kanikrosā.
Bērnu kanikrosā startēs arī Aleksa Čaupala, kura šajās sacensībās pagājušā gadā ieguva 5. vietu. Aleksas māsa Olīvija Čaupala tik liela mēroga sacensībās startēs pirmoreiz. Arī māsas Ketija un Katrīna Augustānes un carnikavietis Patriks Legzdiņš iepriekš ir startējuši tikai vietēja mēroga sacensībās, bet šopavasar ir gatavi izmēģināt spēkus Baltijas čempionātā.
 
Vēlam carnikaviešim panākumus!
 
E. Klindžāne,
Latvijas Kamanu suņu sporta federācija
 Share on Facebook Tweet