Drukāt

Motosportista Roberta Purmaļa šīs vasaras sasniegumi

.

Motokrosa sezona divos no četriem etapiem jau ir noslēgusies. Kopumā šovasar carnikavietis Roberts Purmalis piedalījās 27. sacensībās, kuras notika četros dažādos seriālos. Latvijas alternatīvās motosporta asociācijas LAMA rīkotajā desmit sacensību seriālā, Roberts Purmalis kopvērtējumā ieņēma 3. vietu.

Pirmās vietas liktenis izšķīrās noslēdzošajās sacensībās Zorģu Latsvilla trasē un šoreiz to ieguva Igaunijas sportists. Robertam bija smaga cīņa par trešās vietas saglabāšanu un tas viņam arī izdevās. Šoreiz startējām tikai ar rezerves treniņu kvadraciklu. Kvalifikāciju nobraucām teicami, bet pirmajā braucienā kvadracikls neizturēja lēcienu slodzi un salūza sešās vietās. Ar lielu piepūli tomēr Roberts finišēja. Nākošajam braucienam mums draudzīgi izpalīdzēja Tukuma motoklubs un nu jau ar jau treniņu kvadraciklu veiksmīgi finišējām un nopelnījām nepieciešamos punktus trešajās vietas saglabāšanai.

Latvijas Lietuvas un Igaunijas motosporta federācijas rīkotajā Baltijas kausa seriālā lielā vasaras noslogojuma dēļ, bijām spiesti izlaist Latvijas posmu. Igaunijā un Lietuvā nopelnītie punkti vecākajā grupā (līdz 9 gadu vecumam) četrgadīgajam Robertam izdevās izcīnīt 8. vietu kopvērtējumā, 17 spēcīgāko Baltijas un Krievijas mazo sportistu konkurencē.

Šajā sezonā atlikuši vēl divas sacensības. Baltic Jungen Cup mēs šobrīd ieņemam stabilu 3. vietu un nekādas likstas mums netraucēs šo vietu saglabāt. Smagāk ies Latvijas motosporta federācijas rīkotajā Mini Motokrosa seriāla noslēguma sacensībās 5. oktobrī Jaunmārupes trasē. Roberts kopvērtējumā šobrīd ieņem 1. vietu, bet lai kļūtu par Mini Motokrosa Latvijas čempionu, Robertam jānobrauc sacensības ar uzvaru tajās. Otrās vietas pretendents mums nav konkurents, bet viss šajā noslēguma posmā būs atkarīgs no mototehnikas izturības. Treniņu mototehnikai šobrīd notiek nopietns remonts un pārbūve un kvadracikls būs pabeigts līdz nākošajām, sezonas noslēguma svarīgākajām sacensībām.

Jauno, 2015. gada sacīkšu kvadraciklu mēs saņemsim novembra vidū Tallinas ostā un Carnikavā to varēsim prezentēt jau pirmajās decembra dienās. Protams, ka gaidīsim jaunos motosportistus, kuri rajona vārdu nākošajā sezonā varēs aizstāvēt ne tikai Latvijas un Baltijas čempionātos, bet arī Eiropā.

Ar cieņu,

treneris, mehāniķis

Andris Purmalis

 Share on Facebook Tweet