Drukāt

Intervija ar Ralfu Rūsiņu

.


Basketbolists džudo. Vai otrādi?

 
Basketbolists džudo. Vai otrādi?
Ralfs Rūsiņš sportā ir unikāls jauneklis. Viņš vienīgais piedalījies divās Eiropas Jaunatnes olimpiādēs pēc kārtas, turklāt divos fundamentāli atšķirīgos sporta veidos, un abos izcīnījis piektās vietas. Pirms divām vasarām Ralfs Trabzonā spēlēja Latvijas piecpadsmitgadīgo puišu basketbola izlasē, kas sensacionāli uzvarēja Krieviju un pēc tam arī Melnkalni, bet Utrehtā vissmagākā džudo svara kategorijā (virs 90 kg) zaudēja gandarījuma turnīrā cīņā par bronzas medaļu, paliekot piektais.

Tiesa, šādu iespējamību veicināja apstākļu sakritība. Trabzonas turnīrs risinājās gandrīz vienlaikus ar Eiropas U-16 čempionātu, un Latvija EYOF 2011 startēja ar gadu jaunākiem basketbolistiem. Savukārt Utrehtā nolikums džudo cīkstoņu vecuma pavilka lielāku nekā parasti — līdz pat 17 gadiem. Turklāt basketbola EYOF 2013 programmā nebija vispār.

Pats Ralfs par piedalīšanos Trabzonas olimpiādē saka: „Startēju basketbolā tāpēc, ka džudo toreiz nekvalificējos.” Kuram sporta veidam viņš īsti pieder, par to joprojām nav skaidrības. Rūsiņš bija kandidāts arī dalībai nākamā gada Eiropas U-16 basketbola čempionātā. „Ja neiztraucētu kāds džudo turnīrs, viņš noteikti iekļūtu izlases divpadsmitniekā,” ir pārliecināts Edgars Teteris, pie kura divpadsmit gadu vecumā Ralfs Rūsiņš ieradās mācīties spēlēt basketbolu. „Es ļoti nopriecājos, ka mums parādās potenciāls centrs,” atceras Ķeizarmeža basketbola skolas treneris.
Drukāt

Intervija ar Ināru Lūsi

.

sacensibu uzvaretaja
Carnikavā vislabāk Ināru Lūsi pazīst mazie carnikavieši, kas ar viņu tiekas diendienā pirmsskolas izglītības iestādē „Riekstiņš” - gan sporta zālē, gan baseinā. Pārējie carnikavieši Ināru pazīst kā cilvēku, kas 2008. gadā saņēma Carnikavas novada domes Atzinības rakstu par nevainojamu amata pienākuma pildīšanu un īpaši nozīmīgiem sasniegumiem sportā.
Drukāt

Intervija ar basketbolistu Kristapu Briedi

.

Basketbols ir mans dzīvesveids

Kristaps Briedis 21lpp
Kristaps Briedis

Kristaps Briedis ir basketbola kluba „Carnikava” spēlētājs, kurš pagājušā gada decembra mēnesī tika atzīts par Latvijas Basketbola savienības 3.līgas (LBL 3) vērtīgāko spēlētāju. Viņš intervijā stāsta, ka ir prieks par saņemto novērtējumu, un tas ir saņemts pavisam negaidīti. Kristaps dzīvo Carnikavā kopš mazotnes un saka – „ja diena pagājusi bez sporta, liekas, ka vakarā bezmaz vai neaizmigšu.” Katru darba dienas vakaru Kristaps ir sastopams Carnikavas pamatskolas trenažieru zālē, kur trenējas pats un ar padomu palīdz arī citiem.
Drukāt

Intervija ar sporta skolotāju Birutu Reidi

.

Sports – visa mana dzīve

Biruta Reide 4lpp
Biruta Reide

Birutu Reidi labi pazīst ne tikai Carnikavas pamatskolas audzēkņi, bet arī daudzi tās absolventi, jo jau 35 gadus viņa strādā par sporta skolotāju. Februārī notikušajā pasākumā „Carnikavas sporta laureāts 2012” sporta centra vadītājs Roberts Raimo viņai pasniedza īpašu balvu par mūža ieguldījumu sportā. B.Reide ir dzimusi un augusi Carnikavā, sportojusi visu savu dzīvi un jaunībā spēkus izmēģinājusi tik daudzos sporta veidos, ka tos visus pat grūti uzskaitīt.

Vairāk rakstu...

 Share on Facebook Tweet